آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218195
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 8:12
تعداد بازدید : 1194

ربات ها جای گوشی های هوشمند را می گیرند

برخی نخبگان هوش مصنوعی می گویند که یک روز همه ما به جای گوشی های هوشمند از ربات ها کمک خواهیم گرفت. این ربات ها به شما در مسایل مختلف مشاوره می دهند، در خرید به شما کمک می کنند و حتی می توانند برای شما آنگونه که دوست دارید قهوه درست کنند.

ایسنا - این پیش بینی برخی از ذهن های برتر در رباتیک و هوش مصنوعی است که در هفته گذشته در پبل بیچ کالیفرنیا، برای بحث درباره آینده هوش مصنوعی در کنفرانس G-Summit که به وسیله GWC برگزار شد، مورد بحث قرار گرفت. گروهی از دانشمندان و محققان همه پیشرفت های اخیر در زمینه رباتیک را جشن گرفتند، حتی محدودیت های نمونه های امروزی را نیز اذعان کردند. 
استیو کارلین افسر ارشد استراتژی SoftBank رباتیک آمریکا که ربات 120 سانتی متری به شکل انسان و به نام فلفل را ساخته است گفت: بسیاری از مردم می خواهند C-3PO، ربات هوشمند و قابل اعتماد و خوش برخورد فیلم جنگ ستارگان را داشته باشند اما اگر انتظار دارید امروز صاحب C-3PO باشید، ناامید خواهید شد.
فلفل یک ربات آشپز است که می تواند برخی کارهای بسیار جذاب مانند تشخیص چهره مردم و خوشامدگویی به مشتریان را در پیتزا فروشی انجام دهد.
همچنین ربات های مکانیکی که به وسیله بوستون دینامیکس ساخته شده اند، می توانند از پله ها بالا روند و در برف پیاده روی کنند. اما نباید انتظار داشت تا این ربات ها با شما به گفت وگوی شبانه درباره فلسفه زندگی بپردازند.
ربات های جعبه ای شکل که به وسیله آمازون رباتیک طراحی شده اند نیز می توانند طبقات مختلف انبار را بپیمایند و  به یافتن کالاها بپردازند. اما این همه کاری است که آنها می توانند انجام دهند.
پس چه چیزی باعث می شود پیشروان هوش مصنوعی و تحقیقات فناوری اطمینان داشته باشند که ما در نهایت  C-3PO  را در اختیار خواهیم گرفت؟ جواب این سوال در دستان شماست. یعنی گوشی های هوشمندی که در دستان شما قرار دارد. یک گوشی هوشمند ترکیبی از فناوری های مختلف است که همه آنها جداگانه و با توجه به جدول زمانی خودشان تکامل یافته اند. در نهایت تمام فناوری ها به یک اندازه کافی به پیچیدگی و تکامل رسیدند و توانستند با هم ترکیب شوند. این زمانی بود که گوشی هوشمند متولد شد.
یک ربات نیز متفاوت نیست، بلکه اساسا یک تجسم از فناوری های مختلف بسیار پیچیده از جمله تشخیص گفتار، محاسبات بصری و مهندسی مکانیک به همراه چیزهای دیگر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :