آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218198
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 1128

واگذاری کارت بلیت الکترونیکی به بانک شهر منتفی شد

صبح دیروز بررسی اعتراض فرمانداری به ارایه کارت بلیت الکترونیکی شهر تهران به بانک شهر انجام شد و با رای ٢١ نفر برای بررسی بیشتر به کمیسیون های حمل و نقل و بودجه برگردانده شد.

مهر - ابراهیم امینی نایب رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش در جلسه علنی شورای شهر با بیان بررسی اعتراض فرمانداری درباره ارایه کارت بلیت الکترونیکی شهر تهران به بانک شهر گفت: در ابتدا فرمانداری این مصوبه را پذیرفت اما بعد آن را رد کرد که این موضوع جزو اتفاقات نادر است. 
محمد سالاری نیز در این باره توضیح داد: در ابتدا فرمانداری مصوبه را پذیرفته اما گویا امانی معاون برنامه ریزی شهرداری در نامه ای سه صفحه ای به فرماندار توضیحاتی ارایه می کند و برهمین اساس فرمانداری به استناد آن گزارش، مصوبه را رد می کند حالا نماینده شهرداری بگوید در آن نامه چه گفته شده است؟
محسن هاشمی هم گفت: درباره کارت بلیت ها صحبت از صد تا دویست میلیارد تومان است و فرمانداری معتقد است شورای شهر نمی تواند به آیین نامه معاملاتی شهرداری وارد شود و تنها می تواند نقش توصیه ای داشته باشد، معتقدم شهرداری هم با این تصمیم موافق نبوده و بانک شهر در صحبت با کمیسیون حمل و نقل وقت این موضوع را به صحن آورده، اما شهرداری موافق نیست که آن نامه را به فرمانداری نوشته است. چرا که قرارداد کارت بلیت با یک شرکت تا سال١٤٠٠ منعقد شده اما ضرر و زیان در طرح دیده نشده است.
تابش فر نماینده بانک شهر توضیح داد: هدف ما یکپارچه سازی کارت بلیت ها در کلانشهرهاست و این مهم در راستای حذف پول خرد است و بهتر است سود پول مردم به این بانک خصوصی که متعلق به مردم است، برگردد.
علیخانی هم گفت: این اعتراض ابهاماتی دارد و روز گذشته فرماندار تهران در تماس تلفنی اعلام کرد که ما هم اشتباه کردیم و به نظرم نظرشان تغییر کرده است. در نهایت با رای اعضای شورای اسلامی شهر تهران، پاسخ به اعتراض فرمانداری درباره مصوبه «واگذاری شبکه پذیرش کارت بلیت الکترونیکی شهر تهران به بانک شهر» به دلیل وجود ابهامات و لزوم بررسی کارشناسی تر به کمیسیون های تخصصی شورا بازگشت.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :