آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218201
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 1723

1200 کارت بانکی

باند فیشینگ حرفه ای دستگیر شدند.

پلیس فتا - علی آزادی، فرمانده پلیس فتای زنجان گفت: در پی شکایت شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی از طریق فضای مجازی مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتای زنجان قرار گرفت.
وی افزود: طي تحقيقات صورت گرفته از شاکيان ، مشخص شد که شخص يا اشخاص ناشناسي با ورود به گروه مرکز خريد زنجان (با بيش از 1700 نفر عضو) در شبکه اجتماعي، اقدام به تبليغ نرم افزار ماهواره جيبي براي گوشي هاي همراه کرده که شاکيان پس از دانلود و نصب نرم افزار جهت فعال سازي آن به یکی از درگاه های بانکی هدايت می شدند. سپس افراد با وارد کردن اطلاعات کارت بانکي جهت پرداخت هزینه فعال سازی، با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز مبالغی از حساب شاکیان کسر می شد. 
فرمانده انتظامی استان زنجان در ادامه گفت: با اقدامات فنی پلیسی انجام شده تعداد 7 نفر در استان های مختلف شناسایی و با اعزام اکیپ های عملیاتی به استان های مذکور متهمان طی عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتای استان زنجان منتقل شدند. 
وی گفت: متهمان با طراحي نرم افزارهاي مختلف، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می کردند که در این راستا به اطلاعات بيش از 1200 کارت بانکي افراد در سراسر دسترسی پیدا کرده و اقدام به برداشت مبالغی  از 50  هزار ریال تا 500 میلیون ریال از این حساب ها کرده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :