آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21823
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1391 20:44
تعداد بازدید : 585

ورشکستگی آتاری رسما اعلام شد

خبرگزاری‌ها- شرکت آمریکایی مشهور آتاری سازنده انواع بازی‌های ویدیویی رسماً اعلام ورشکستگی کرده است.
آتاری آمریکا شعبه ای از شرکت مادر Atari SA در فرانسه محسوب می شود. جالب آنکه شرکت Atari SA هم به تازگی اعلام ورشکستگی کرده است.
شرکت آتاری و مجموعه موسسات زیرمجموعه اش بر اساس قوانین داخلی آمریکا باید تقاضای ورشکستگی خود را برای انجام پیگیری های حقوقی و قضایی تقدیم دادگاه کنند و این شرکت هم تقاضای خود را به دادگاهی در جنوب نیویورک ارائه داده است.
آتاری به علت طراحی و عرضه بازی های ویدیویی خاطره انگیز در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 میلادی از شهرت فراوانی برخوردار است ولی در سال های اخیر فعالیت قابل توجهی نداشت.
شرکت آتاری در سال 1972 تاسیس شد و با عرضه کنسول های بازی اولیه ای مانند آتاری 2600 و بازی های ویدیویی نسل اول مانند پنگ، Asteroids و Centipede در میان کودکان و نوجوانان چهل سال قبل محبوبیت کسب کرد. البته با از راه رسیدن شرکت هایی مانند نینتندو و سگا در دهه 80 آتاری رتبه برتر خود را از دست داد.
این شرکت در سال های اخیر به هیچ وجه در زمینه طراحی کنسول های بازی فعال نبود و صرفاً بازی هایی برای اجرا بر روی رایانه های شخصی، گوشی های هوشمند و تبلت ها عرضه می کرد. شرکت آتاری همچنین بازی هایی برای کنسول های شرکت های مایکروسافت، نینتندو و سونی هم عرضه می کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :