آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21828
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1391 22:26
تعداد بازدید : 1520

تجمع دوباره کارگزاران مخابرات روستایی مقابل مجلس

روز گذشته جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی نمایندگان به وضعیت خود شدند.

فناوران- این تجمع کنندگان معتقدند که  قانون مربوط به کارگزارن مخابرات روستایی در سال ۸۸ تصویب شد اما تاکنون دولت آن را اجرایی نکرده است.
این کارگزاران که از سراسر کشور در مقابل مجلس، حضور یافته‌اند؛ به دنبال حق و حقوق خود در قبال کار بیمه و سنوات سال‌های گذشته خود هستند.
به گفته آنها، این مساله سه بار در مجلس تصویب شده است اما متاسفانه اجرا نمی‌شود و در برخی از استان‌ها بر اساس سلیقه مسوولان عمل می‌شود.
پس از طرح شکایت نمایندگان نسبت به این موضوع به قوه قضاییه و گذشت چند ماه از رسیدگی به پرونده یاد شده اما همچنان کارگزاران مخابرات روستایی چندین ماه بدون حقوق و بیمه سپری می‌کنند. این تجمع‌کنندگان که از استان‌هایی همچون کردستان، آذربایجان غربی، لرستان، خوزستان و گیلان هستند، از پرداخت نشدن حقوق چندین ماهه خود گلایه‌مند بودند و مطالبه خود را انعقاد قرارداد مستقیم با مخابرات عنوان می‌کردند.

وضعیت پرونده کارگزاران روستایی در انتظار رای دادگاه
به گفته رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس، وضعیت پرونده کارگزاران روستایی مخابرات در انتظار رای دادگاه قرار دارد. رمضانعلی سبحانی‌فرد با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی گفت:‌ قرار شد شرکت مخابرات ایران حق بیمه کارگزاران روستایی را پراداخت کند، اما مخابرات مدعی است که سهم خودش را درخصوص بیمه کارگزاران روستایی پرداخت کرده است. وی افزود: در همین حال کارگزاران روستایی مدعی هستند که نه تنها حق بیمه آنها پرداخت نشده بلکه قراردادهای آنها ساعتی بوده و به صورت سلیقه‌ای در این خصوص با آنها رفتار می‌شود. سبحانی‌فرد گفت: حق بیمه برخی از این کارگزارن روستایی در سراسر ایران به بیش از 20 سال می‌رسد. وی گفت: در این خصوص مجلس با مخابرات و کارگزاران جسله گذاشت و به نتیجه‌‌ای نرسید بر همین اساس این پرونده به دادگاه قضایی برای بررسی ارجاع داده شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :