آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218469
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 8:3
تعداد بازدید : 1134

گزارش جهرمی از نخستین جلسه شورای فضای مجازی در دولت دوازدهم

آغاز بررسی تقسیم کار دستگاه ها در حوزه امنیت مجازی

نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت دوازدهم شنبه بعداز ظهر برگزار شد.


فناوران - جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر شنبه به ریاست حسن روحانی رییس جمهور برگزار شد و در آن نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت.
براساس گزارش سایت دولت، در جلسه شورای عالی فضای مجازی مقرر شد که ضمن دسته بندی حوادث فضای مجازی، از تمامی ظرفیت های ملی در راستای پیشگیری و مقابله با این حوادث استفاده شود و این ظرفیت ها با بهره گیری از توان بخش خصوصی و غیردولتی به صورت حداکثری تقویت شوند.
سایت شورای عالی فضای مجازی نیز اطلاعات بیشتری از این جلسه منتشر نکرده است. با این حال محمدجواد آذری جهرمی که برای نخستین بار در قامت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی حضور یافت، درباره جزییات نشست شورا توضیح داد.
وی گفت: ۲ بند از شیوه نامه تقسیم کار بین دستگاه ها برای حفظ امنیت فضای مجازی در شورای عالی فضای مجازی تصویب شد.
به گزارش صداوسیما، آذری جهرمی بعد از نشست شنبه عصر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: با توجه به گسترش شبکه اطلاعات و استفاده از فضای مجازی اهمیت این فضا برای زیرساخت های اساسی کشور و امنیت این حوزه مهم تر می شود.
وی افزود: بر این اساس دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی طرحی را آماده کرده است که بر اساس آن مسوولیت دستگاه های مختلف برای پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی مشخص شده است.
آذری جهرمی گفت: امیدواریم در دو جلسه آتی شورای عالی فضای مجازی در ماه آینده کلیات این طرح به تصویب برسد.
وی با بیان اینکه این طرح گام مهمی برای تبیین امنیت در عرصه فضای مجازی است، افزود: پس از تصویب طرح، تقسیم کار بین دستگاه ها برای حفظ امنیت فضای مجازی اجرایی می شود.
بررسی نحوه برخورد و حمایت از پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی چند ماهی بود که کل وقت شورای عالی فضای مجازی را به خود اختصاص داده و مانع مطرح شدن موضوعات دیگر شده بود. با تصویب کامل طرح درباره شبکه های اجتماعی، بالاخره نوبت به دیگر موضوعات متعددی که پشت در شورا معطل مانده اند، رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :