آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218471
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 8:10
تعداد بازدید : 1215

با تکمیل پایگاه اطلاعاتی جمعیتی کشور

کارت ملی هوشمند به زودی جایگزین شناسنامه می شود

رییس سازمان ثبت احوال گفت: تاکنون بیش از 26 میلیون کارت ملی هوشمند در کشور صادر شده است و تا پایان سال 97 برای تمام افراد بالای 15 سال کارت ملی هوشمند صادر می شود.

فارس- حمید درخشان نیا افزود: امسال از نظر اعتبار و برنامه ها در سازمان ثبت احوال وضعیت خوبی وجود دارد.
وی گفت: سازمان ثبت احوال مانند گذشته تنها شناسنامه صادر نمی کند بلکه امروز یکی از سازمان های پیشرو و کلیدی در دولت الکترونیکی است.
رییس سازمان ثبت احوال افزود: تمام برنامه های این سازمان در کشور به صورت کامل مکانیزه است و کاغذ در سازمان حذف شده است. درخشان نیا ادامه داد: کارت هوشمند در پایگاه اطلاعاتی جمعیتی کشور از نظر اطلاعات نسبی و سببی افراد به زودی تکمیل می شود و درخواست خواهیم کرد تا در آینده نزدیک شناسنامه ها به طور کلی حذف شود؛ زیرا تمام اطلاعات مورد نیاز افراد در کارت ملی هوشمند است.
وی گفت: سازمان ثبت احوال کشور پایگاه اطلاعاتی جمعیتی کشور را راه اندازی کرده است و بیش از 120 وزارتخانه، نهاد، اداره و موسسات عمومی و خصوصی به پایگاه جمعیتی کشور به صورت آنلاین متصل هستند و در 200 هزار نقطه کشور خدمات ارایه می شود.
رییس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه در ثانیه به بیش از 6 هزار استعلام پاسخ داده می شود، گفت: ادغام اسناد هویتی یکی از مهم ترین ماموریت های ثبت احوال است و ما پاسدار هویت اشخاص هستیم.
درخشان نیا گفت: امروز سازمان ثبت احوال نوین شده و چهره ای دیگر پیدا کرده است و در واقع با کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیکی صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه از دو سال گذشته تاکنون بیش از 26 میلیون کارت ملی هوشمند در کشور صادر شده است، افزود: تا پایان سال 97 برای تمام افراد بالای 15 سال کارت ملی هوشمند صادر می شود و مردم ثبت نام و مراجعه به سازمان ثبت احوال را برای صدور کارت ملی هوشمند به روزهای آخر موکول نکنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :