آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218473
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 8:14
تعداد بازدید : 543

کارشناسان، زمان را برای خرید از بازار کامپیوتر مناسب می‌دانند

تا گران تر نشده، بخرید

قیمت دلار آزاد روز گذشته از مرز 3900 هم گذشت و این اتفاق موجب شد که گروهی از خریداران یا بهتر بگوییم بازدیدکنندگان بازار، برای بررسی روند قیمت ها در بازار راهی مراکز خرید و فروش کامپیوتر شوند.

مریم عسگری
بررسی های بازاری مشخص کرد که این اتفاق موجب رشد 30 تا 100 هزار تومانی قیمت ها در بازار کامپیوتر در یک هفته اخیر شده است.
اما موضوع مهم تر از افزایش قیمت کالاها در بازار، انتشار اخبار یا پیش بینی هایی در زمینه تداوم روند صعودی قیمت دلار در آینده است.
به گفته کارشناسان این احتمال وجود دارد که نرخ دلار آزاد تا رقم بالای 4 هزار و 100 تومان پیش رود و در صورت بروز چنین اتفاقی نمی توان هیچ کنترلی بر روند قیمت ها در بازار داشت.
به گفته آنها کاهش سود بانک ها به فرضیه تداوم روند صعودی نرخ دلار قوت بخشیده است و بر پایه این فرضیه برخی از فروشندگان از عرضه کالا به بازار خودداری کرده و در انتظار گران تر شدن کالاها از فروش کالاهای خود خودداری می کنند. به عبارتی به نوعی احتکار کالا دوباره در بازار رواج یافته است.
به گفته کارشناسان، البته برخی از مقام های مسوول فرضیه رشد قیمت دلار را رد می کنند؛ اما شواهد گویای این موضوع است که در آینده نزدیک شاهد رشد بیشتر نرخ دلار آزاد و در پی آن گرانی کالاهای کامپیوتری خواهیم بود.کارشناسان به خریداران توصیه کردند در صورتی که نیاز اساسی به کالاهای کامپیوتری یا هر کالای دیگری دارند، برای خرید اقدام کنند .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :