آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218475
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 8:17
تعداد بازدید : 1201

هوواوی از آینده هوش مصنوعی موبایل در IFA 2017 رونمایی کرد

ریچارد یو، مدیرعامل هوواوی از Kirin 970، اولین پلات فرم هوش مصنوعی موبایل هوواوی رونمایی کرد.


فناوران - هوواوی در نمایشگاه IFA از عصر جدیدی در حوزه گوشی های هوشمند رونمایی کرد. 
ریچارد یو، مدیرعامل هوواوی در سخنرانی خود از برنامه هوواوی برای آینده هوش مصنوعی (AI) با رونمایی از چیپ Kirin 970 صحبت کرد. هوواوی با تلفیق سرعت پردازش هوش مصنوعی با قدرت فضای ابری (Cloud)، تجربه هوش مصنوعی را به زندگی شخصی کاربران وارد کرده و نحوه تعامل کاربران را با تجهیزات تغییر می دهد. 
به گفته مدیرعامل هوواوی، هوش مصنوعی در موبایل، درواقع تلفیق هوش مصنوعی در خود دستگاه با هوش مصنوعی در فضای ابری است. 
پس از سال ها توسعه، هوش مصنوعی در فضای ابری کاربردهای جدیدی یافته است، ولی تجربه کاربری آن همچنان فضای بیشتری برای بهبود در حوزه هایی مانند سرعت، پایداری و حفظ اطلاعات شخصی دارد. هوواوی معتقد است هوش مصنوعی در فضای ابری و هوش مصنوعی در خود دستگاه همدیگر را کامل می کنند. هوش مصنوعی در خود دستگاه، قابلیت های تشخیصی قدرتمندی را که پایه فهم و یاری رساندن به مردم است، ارایه می کند و همچنین حسگرها حجم زیادی از داده های به هنگام، هدفمند و شخصی سازی شده را فراهم می کنند. همچنین با پشتیبانی قابلیت های قدرتمند پردازشی در چیپ، دستگاه شناخت بهتری از نیازهای کاربر پیدا کرده و خدمات کاملاً شخصی سازی شده و در دسترسی را به کاربر خود ارایه می کند. 
چیپ Kirin 970 از 8 هسته پردازشی CPU و 12 هسته پردازش گرافیکی (GPU) نسل جدید بهره مند است. معماری ساخت این چیپ 10 نانومتری بوده و در آن 5/5 میلیارد ترانزیستور در تنها یک سانتی متر مربع جای گرفته است. 
پرچم دار Kirin 970 جدید هوواوی، نخستین پلات فورم هوش مصنوعی در موبایل است که از یک واحد پردازش عصبی یاNeural Processing Unit (NPU) مختص به خود بهره مند شده است. در مقایسه با یک پردازنده هشت هسته ای Cortex-A73، Kirin 970 با معماری ساخت و محاسباتی خاص خود می تواند تا 25 برابر کارایی بیشتر با 50 درصد بهره وری بهتر را ارایه کند. 
بنابراین Kirin 970 می تواند وظایف مرتبط با هوش مصنوعی را سریع تر و با انرژی خیلی کمتر به انجام برساند. در یک تست تشخیص تصویر، Kirin 970 در هر دقیقه 2000 تصویر را پردازش کرد که بسیار سریع تر از چیپ های حال حاضر موجود در بازار است. 
هوواوی، Kirin 970 را یک پلات فرم باز برای هوش مصنوعی در موبایل قرار می دهد تا برای توسعه دهندگانی که می توانند کاربردهای جدید و خلاقانه برای قابلیت های پردازشی آن ایجاد کنند، این امکان را فراهم آورد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :