آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218480
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 1145

با راه‌اندازی موسسه خیریه «امداد اول» در تفاهم با کمیته امداد

همراه اول، پرداخت صدقه با پیامک را ممکن کرد

موسسه خیریه «امداد اول» به منظور جذب مشارکت های مردمی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد با مشارکت همراه اول و کمیته امداد راه اندازی شد.

فناوران -  در مراسمی که صبح دیروز در برج همراه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری بین شرکت ارتباطات سیار ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور ایجاد موسسه خیریه «امداد اول»، امضا شد. در این مراسم که وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول و پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام و مدیران همراه اول و کمیته امداد حضور داشتند، مدیرعامل همراه اول با بیان امضای این تفاهم نامه در روزهای میان عید قربان و عید غدیر خم، گفت: با امضای این تفاهم نامه زیرساخت های موجود در همراه اول، در خدمت کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار می گیرد. از این طریق مشترکان همراه اول می توانند به صورت مستقیم در امور خیریه در مناطق محروم یا مناطق خاص مدنظر خود، مدرسه سازی، تحصیل نیازمندان، کمک به یک منطقه خاص در کشور و غیره به صورت هوشمند و با نظارت کمیته امداد مشارکت داشته باشند.
صدوقی با بیان اینکه مردم می توانند با اطمینان خاطر کمک های خود را از بستر تلفن همراه که در واقع صندوق صدقه هوشمند است، به صورت مستقیم به حساب خود کمیته امداد واریز کنند، گفت: از این طریق، کمک های مردم در کمترین زمان ممکن، بدون هیچ گونه هزینه اضافی برای مشترکان به وسیله کمیته امداد به اقشار مورد نیاز جامعه می رسد.
وی با بیان کمک های همراه اول در حوزه ورزش و عتبات عالیات، گفت: در ۵ سال گذشته همراه اول از طریق سامانه های پیامکی هواداری،  ۲۳۷ میلیارد تومان از دو طریق پیامک و کمک مستقیم همراه اول به باشگاه های ورزشی و فدراسیون ها و همچنین برای ستاد بازسازی عتبات عالیات بیش از ۳۰ میلیارد تومان برای ساخت شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف کمک کرده است و امیدواریم کاری که در کمیته امداد شروع شده، اثربخشی بالایی در جامعه داشته باشد.
فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این مراسم با بیان اینکه مردم از روش های نوین استقبال می کنند، گفت: اکنون در زمان بین دو عید مسلمانان و بهترین ایام هستیم و از این موضوع برای کمک به محرومان و نیازمندان استفاده می کنیم؛ خوشحالیم به مردم عزیز اعلام کنیم که از این پس صدقات آنها بدون کمترین هزینه برای ما، چه از لحاظ هزینه های شمارش و حساب کردن و چه از لحاظ زمانی، شفاف و راحت به حساب کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز می شود.
فتاح با بیان توسعه صدقات پیامکی از طریق همراه اول، گفت: کمیته امداد از بابت پیامک ها پولی به همراه اول پرداخت نمی کند؛ این نیت خیرخواهانه و مسوولیت اجتماعی همراه اول است که با این لطف و تصمیم، کار فرهنگ خیر و احسان را فراگیر می کند. ما از اپراتوری کمک می گیریم که رتبه اول را در کشور دارد و فراگیر عمل می کند؛ اگر ظرفیت همراه اول و تأثیر و نفوذ شبکه آن در کشور نبود، خیلی از فعالیت های ما انجام نمی شد.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مؤسسه خیریه «امداد اول» با مشارکت همراه اول و کمیته امداد آغاز به کار می کند، گفت: از امروز هزار کودک در قالب طرح «محسنین» تحت حمایت همراه اول قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه همراه اول تاکنون پولی بابت پیامک های ارسالی کمیته امداد دریافت نکرده است، گفت: با صراحت اعلام می کنیم که کمیته امداد بابت ارسال پیامک هیچ هزینه ای به همراه اول پرداخت نمی کند؛ ما نه تنها هیچ طلبی از همراه اول نداریم، بلکه در خرداد ماه ۹۶ بیش از یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک اضافه هم از همراه اول دریافت کردیم. 
بر اساس این گزارش موضوع این تفاهم نامه «تبلیغ و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری»، «ترویج مسوولیت اجتماعی ایرانیان»، «اجرای طرح ها و کمپین های مشترک به منظور جذب مشارکت های مردمی در امور خیریه» و «توسعه فرهنگ استفاده از روش های نوین پرداخت در امور خیریه» است.
مشترکان همراه اول می توانند با ارسال پیامک به سرشماره ۸۸۷۷ و یا شماره گیری کد #۸۸۷۷*به صورت رایگان عضو سامانه کمک به کمیته امداد امام خمینی (ره) شوند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :