آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218485
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 9:12
تعداد بازدید : 630

آغاز فروش تجاری تلویزیون های فوق دقیق شارپ

شرکت شارپ نخستین بار فروش تجاری تلویزیون های فوق دقیق8K را در ژاپن و چین از ماه دسامبر آغاز می کند. قرار است فروش این تلویزیون ها در تایوان و اروپا از اوایل سال ۲۰۱۸ آغاز شود.

ایسنا – بر اساس گزارش آندرویید هدلاین، در حالی که دیگر شرکت های تولیدکننده تلویزیون هنوز در حال تولید محصولاتی با دقت4K  هستند، شارپ عرضه نسل جدیدی از تلویزیون ها را به زودی آغاز می کند.این تلویزیون های فوق دقیق از سری AQUOS  هستند.
مهم ترین نقطه ضعف تلویزیون های8K  AQUOS قیمت بالای آنهاست که به ۱۳۰ هزار دلار می رسد؛ لذا هر فردی قادر به خرید آنها نیست. البته یک چالش دیگر که ممکن است باعث شود این تلویزیون ها فعلا در بازار با استقبال مواجه نشوند، کمبود شدید محتوایی است که با چنین دقت بالایی ضبط شده باشد. این امر موجب می شود تفاوت چشمگیر تصاویر تلویزیون های 4k و8K  چندان به چشم نیاید. شارپ با توجه به همین مشکل از اجرای ابتکار عملی موسوم به 8K Ecosystem  خبر داده که هدف از اجرای آن تسریع در فرایند تولید، ویرایش، انتشار و به اشتراک گذاری محتوای ویدئویی با چنین دقتی است.
شرکت شارپ در توصیف جدیدترین و با کیفیت ترین تلویزیون خود می گوید: این تلویزیون نهایت واقعیت است چرا که جزییاتی را به وضوح نشان می دهد که چشم غیر مسلح قادر به مشاهده آن نیست.
یکی از قابلیت های این تلویزیون آن است که از محتوای HDR پشتیبانی می کند و تولیدکنندگان محتوا و برخی شبکه های تلویزیون و ماهواره ای نظیر NHK ژاپن برای نخستین بار در جهان هم اکنون امکان پخش محتوای HDR را با رزولوشن 8K همانند کنسرت های موسیقی و بازی های المپیک فراهم آورده است.
ژاپنی ها برای همه گیرشدن استفاده از فناوری 8K  به شدت در تلاش هستند؛ زیرا این کشور میزبان بازی های المپیک سال ۲۰۲۰ در شهر توکیو است و امیدوار است تا آن زمان استفاده از این فناوری در جهان همه گیر شده باشد تا فیلم رقابت های مختلف المپیک با چنین وضوح و شفافیتی پخش شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :