آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218488
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 9:15
تعداد بازدید : 572

رییس انجمن صادرکنندگان نمونه کشور:

اولویت دیپلماسی اقتصادی بر صادرات متمرکز باشد

رییس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر گفت: امروز باید دیپلماسی سیاسی به کمک و یاری اقتصاد بیاید و دیپلماسی اقتصادی بر صادرات متمرکز شود.

ایرنا - ابراهیم جمیلی در نشست خبری انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ایران، افزود: با وجود اقدام های انجام شده در یک دهه گذشته، نقش بخش خصوصی در صادرات کمرنگ است.
به گفته این مقام مسوول، باید دیدگاه های فرهنگی جامعه به سویی هدایت شود که صادرات از جایگاه اجتماعی مناسبی در کشور برخوردار شود. وی تاکید کرد: باید وضعیت نامطلوب مشارکت خارجی را در صادرات کم کنیم و تدوین استراتژی های صنعتی و معدنی کشور با نگاه توسعه صادرات باشد.
جمیلی اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا علاوه بر حرکت به سمت تولید کالاهای باکیفیت تر و از نظر قیمتی رقابتی تر، بازارهای جدید را در اختیار بگیریم؛ در این زمینه انجمن ارایه برنامه های آموزشی را در دستور کار داشته تا سطح کالاهای صادراتی به استانداردهای جهانی نزدیک شود. رییس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر با بیان اینکه همه برندسازی های جهانی با یاری و کمک رسانه ها انجام شده، ادامه داد: مشکلات اصلی همه صادرکنندگان در مسایلی همچون نرخ ارز، مالیات و غیره خلاصه می شود و خواهان کمک هرچه بیشتر رسانه های کشورمان در این خصوص هستیم. وی گفت: رقابت صادرکنندگان ایرانی که سود تسهیلات دریافتی شان دست کم 18 درصد است با صادرکنندگان سایر کشورها که نرخ های سود سه تا چهار درصدی دارند، امکانپذیر نیست. جمیلی همچنین با تاکید بر اینکه مشکل ورود ایران به سازمان جهانی تجارت باید حل شود، تصریح کرد: تداوم این روند و نپیوستن ایران به این سازمان در سال های آینده خسارت های جدی به تجارت کشورمان وارد خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :