آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218492
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 9:30
تعداد بازدید : 589

حضور ایران در نشست به هم رسانی بنگاه های کوچک و متوسط در سئول

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اعلام اعزام نمایندگان 12 بنگاه کوچک و متوسط به سومین نشست به هم رسانی فناوری محور بنگاه های کوچک و متوسط ایران و کره جنوبی، گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته بیش از 120 مشاور توسعه فناوری در اقصی نقاط کشور برای احصای نیازهای فناورانه بنگاه های کوچک و متوسط تربیت شده اند و آماده ارایه خدمات مشاوره به صنایع هستند.


سازمان صنایع کوچک - غلامرضا سلیمانی افزود: در جریان نخستین و دومین نشست به هم رسانی بنگاه های دو کشور که فروردین و مرداد ماه سال جاری در سئول و تهران برگزار شد، 48 بنگاه ایرانی با 50 بنگاه کره ای در زمینه انتقال فناوری مذاکره کردند که 35 تفاهم همکاری اولیه بین بنگاه های دو کشور به امضا رسید.
وی مبنای مذاکرات را انتقال فناوری دانست و افزود: مذاکرات تکمیلی طرفین به شکل خرید فناوری یا سرمایه گذاری مشترک انجام می شود.
این مقام مسوول اولویت ایران را رفع نیازهای فناورانه بنگاه های کوچک و متوسط در داخل کشور دانست و افزود: این نیازها از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و شرکت های دانش بنیان اعلام شده است و زمینه برگزاری جلسات رو درو بین واحد صنعتی و واحدهای فناور داخلی نیز از طریق فن بازارهای منطقه ای فراهم خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :