fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 218498
  تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 9:35
  تعداد بازدید : 609

  ارتباط بیمه ها با پنجره تجارت گمرک الکترونیکی شد

  فاز اول اتصال سامانه های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی در راستای توسعه خدمات الکترونیکی گمرک ایران و به منظور تسهیل فرآیند ترانزیت برای شرکت های حمل و نقل بین المللی به بهره برداری رسید.

  مهر - بر اساس این طرح در فاز اول و در نخستین گام ارتباط یکی از شرکت های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی از امروز الکترونیکی شد. بر این اساس کلیه خدمات صدور بیمه نامه در رویه های مربوطه به صورت الکترونیکی و غیر حضوری انجام خواهد پذیرفت.
   سایر شرکت های بیمه گذار موظف هستند تا پایان شهریور ماه درباره ارایه خدمات الکترونیکی مذکور اقدام کنند. در غیر این صورت از پذیرش بیمه نامه های مربوطه خودداری به عمل خواهد آمد . پیش از این به کمک سامانه جامع گمرکی پرونده های کاغذی شرکت های بیمه ای جمع آوری و صرفا پرونده های الکترونیکی در گمرک برای شرکت های بیمه ای تشکیل شده بود که با اقدام جدید ارتباط شرکت های بیمه ای با گمرک کاملا الکترونیکی شده و صدور بیمه نامه هم صرفا به صورت الکترونیکی در پنجره واحد تجارت فرامرزی امکان پذیر خواهد بود هم اکنون خدمات اصلی گمرک ایران به صورت اینترنتی انجام می شود و خدمت گیرندگان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی در سایت گمرک ایران خدمات گمرکی را دریافت کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :