آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218499
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 9:52
تعداد بازدید : 586

مدیر عامل بانک قوامین

تغییر پیامکی حساب ها با مجوز مشتریان انجام شد

مدیرعامل بانک قوامین گفت: بانک قوامین به دنبال صدور بخشنامه جدید از سوی بانک مرکزی، هرگونه اقدام در راستای اجرای این بخشنامه را با اطلاع و رضایت مشتریان و از طریق مکاتبه پیامکی با آنها انجام داد.


ایبِنا - غلامحسن تقی نتاج افزود: بر اساس بخشنامه لازم الاجرای بانک مرکزی از تاریخ ۱۱ شهریور ماه که با هدف رعایت یکنواخت نرخ سود سپرده ها به شبکه بانکی کشور از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد؛ به سپرده بلندمدت یک ساله از تاریخ مذکور ۱۵ درصد سود تعلق می گیرد و اگر قرار باشد سپرده های با قابلیت دریافت و پرداخت وجود داشته باشد آن سپرده کوتاه مدت و نرخ سود آن حدود ۱۰ درصد است. 
نتاج با بیان اینکه اجرای بخشنامه جدید نرخ سود بانکی از سوی بانک مرکزی قیمت تمام شده پول را کاهش و نزدیک به نرخ تورم در کشور می کند، گفت: در جلسه ای که در زمینه همین موضوع در بانک مرکزی برگزار شد، این نهاد نظارتی به صراحت اعلام کرد که از تاریخ ۱۱ شهریور به بعد اگر حسابی بلندمدت باشد و در آن دریافت و پرداخت صورت بگیرد، به صورت قانونی این حساب کوتاه مدت و با نرخ سود ۱۰ درصد تلقی می شود. 
مدیرعامل بانک قوامین با بیان ضرورت اطلاع رسانی کامل به مشتریان خود جهت جلوگیری از ضرر سنگینی که در این روند به سپرده گذاران تحمیل می شد، اعلام کرد: در همین راستا بانک قوامین پیامکی را تنظیم و به تمام سپرده گذاران ارسال کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :