آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21864
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1391 15:19
تعداد بازدید : 491

بدافزار تازه آندرویید بلای جان کاربران شد

شرکت امنیتی سیمانتک از شناسایی بدافزار جدیدی خبر داده که کاربران سیستم عامل آندرویید گوگل را هدف قرار داده است.

خبرگزاری فارس- این بدافزار به نام Exprespam که در قالب هرزنامه برای کاربران آندرویید ارسال می‌شود با هدف سرقت اطلاعات طراحی شده و  در عرض دو هفته‌ای که از انتشارش می‌گذرد اطلاعات هزاران نفر از کاربران گوشی‌های هوشمند را به سرقت برده است.
سیمانتک می‌گوید آمار دقیقی از اطلاعات مسروقه توسط این بدافزار در دست نیست، اما بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد صدها هزار فایل روی گوشی‌های آندرویید به این بدافزار آلوده شده  و بین 75 تا 450 هزار فایل حاوی اطلاعات شخصی کاربران نیز به سرقت رفته است.Exprespam که در قالب یک برنامه عادی توزیع می‌شود حتی در برخی فروشگاه‌های آنلاین عرضه کننده برنامه‌های آندرویید نیز عرضه شده است. این بدافزار که هم به گوشی‌ها و هم به تبلت‌ها حمله می‌کند از طریق سروری با مالکان ناشناس کنترل می‌شود.
کارشناسان معتقدند فعالیت‌های این  بدافزار مخرب هنوز در آغاز راه است و دامنه‌های متعددی توسط طراحان این بدافزار برای هدایت کاربران به آنها و سرقت اطلاعت‌شان خریداری شده است. در حال حاضر پلات‌فورم آندرویید یکی از آسیب‌پذیرترین سیستم‌عامل‌های همراه است که بیشترین تعداد بدافزارهای همراه هم برای سوءاستفاده از ضعف‌های آن طراحی می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :