آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21866
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1391 15:23
تعداد بازدید : 494

«آیفون میت» وارد می شود

به تازگی شایعاتی درباره گوشی جدید اپل منتشر شده که با نام iPhone Mate راهی بازار خواهد شد.

خبرگزاری مهر- سایت‌های فناوری که اخبار را از چاینا تایمز و بیزینس تایمز تایوان ترجمه می‌کنند گزارش داده‌اند که گوشی آیفون Mate با یک صفحه نمایش ۴/۸ اینچی و دوربین هشت مگاپیکسلی وارد بازار می‌شود.
تاکنون هیچ توضیحاتی دررابطه با نام این آیفون ارایه نشده است، چراکه پیش از این نام تمام آیفون‌ها چون آیفون 3G و آیفون پنج دربرگیرنده اعداد و ارقام بود.
اگر به واقع این شایعات صحت داشته باشد و این سه آیفون توسط شرکت اپل وارد بازار شود، این شرکت فناوری تغییر جهتی از سنت خود برای معرفی یک محصول در یک سال با فناوری بالا داشته است.
همچنین این شرکت پیش از این تاریخ معرفی محصول خود را تا پاییز به تعویق انداخت و محصولات مرتبط با رایانه‌های مک خود و آخرین نسخه از سیستم‌عامل Mac و همچنین سیستم‌عامل iOS را پیش از معرفی آیفون ارایه کرد.
ممکن است اپل ارایه چند آیفون را با هدف رقابت بهتر با رقیب اصلی خود یعنی شرکت کره‌ای سامسونگ در نظر گرفته باشد چراکه سامسونگ تلفن‌های خود را با اندازه‌ها، رنگ‌ها و ویژگی‌های متنوع ارایه می‌کند.
براساس پیش‌بینی‌های کارشناسان برای سال 2014، سامسونگ جایگاه خود را به عنوان یکی از پیشروترین سازندگان تلفن‌های هوشمند تثبیت و تقویت می‌کند. از سال 2010 تاکنون این شرکت بازار فروش گوشی‌های هوشمند خود را از هشت درصد به بیش از 30 درصد در سال 2012 رساند و این شرکت تاکنون هیچ نشانی از آهسته شدن این رشد نشان نداده است.
این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند به‌رغم اینکه گوشی‌های اپل یکی از پایه‌گذاران استفاده از نسل سوم ارتباطات شبکه تلفن همراه هستند، محبوبیت اپل رو به کاهش است و انتظار می‌رود که اوج بازار جهانی آن در سال 2013 به 22 درصد برسد و طی پنج سال متوالی در همین رقم باقی بماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :