آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21869
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1391 15:29
تعداد بازدید : 823

در همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

«توسن» سه کارگاه آموزشی در حوزه بانکداری الکترونیکی برگزار کرد

شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین (توسن)، در دومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، به عنوان حامی ویژه این همایش سه عنوان کارگاه آموزشی، ویژه شرکت کنندگان در این همایش برگزار کرد.

فناوران- راهکارهای پرداخت همراه، نخستین کارگاه آموزشی شرکت توسن بود که به بررسی مفاهیم کلی بانکداری همراه و وضعیت فعلی آن در جهان می‌پرداخت. سیاوش دخانچی کارشناس ارشد سیستم‌های بانکداری و پرداخت شرکت توسن به عنوان ارایه دهنده این کارگاه همچنین به بررسی فناوری‌های این حوزه و کارکرد آن در شبکه‌های مختلف اشاره کرد.در کارگاه دوم که توسط مهدی ایمانی مهر، سرپرست واحد تحقیقات و برنامه‌ریزی شرکت توسن ارایه شد، هوش عملیاتی در نظام‌های پرداخت مورد بررسی قرار گرفت. در این کارگاه سعی شده بود تا مفهوم هوش در کسب و کار مورد بررسی قرار گیرد و همچنین تفاوت هوش عملیاتی با هوش تجاری مشخص شود. در این کارگاه آموزشی سایر مفاهیم نظیر کشف تقلب برتر و مانیتورینگ خودپرداز به عنوان ارکان اصلی هوش عملیاتی نیز مورد بررسی قرار
گرفتند.
در نهایت سومین کارگاه شرکت توسن با عنوان EMV توسط علیرضا قدرتی مسوول واحد کارت هوشمند و امنیت شرکت توسن ارایه شد. EMV استانداردی در حوزه سیستم‌های پرداخت مبتنی بر کارت است که روش و چگونگی پروتکل‌های ارتباطی میان کارت‌های هوشمند بانکی و پایانه‌های فروش مجهز به کارت‌خوان کارت هوشمند و همچنین روش هویت‌شناسی بین کارت‌ها و ترمینال‌ها را تعریف کرده و توسط شرکت‌های ویزا، مستر کارت و یورو پی (VISA, MASTER and EUROPAY) پشتیبانی می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :