آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218844
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1396 11:27
تعداد بازدید : 1234

گوگل فید برای کاربران گوگل در سراسر جهان منتشر شد

فید خبری اختصاصی اپلیکیشن گوگل که پیش از این به صورت آزمایشی در دسترس کاربران آمریکایی بود برای کاربران گوگل در سراسر دنیا منتشر شد.


فناوران- کاربران با استفاده از این فید می توانند به سادگی به اخباری که دوست دارند دسترسی پیدا کنند. گفته می شود این فید با کمک هوش مصنوعی که فعالیت کاربران را در بخش تاریخچه جستجوی گوگل و بقیه سرویس های این کمپانی همانند نقشه یا یوتوب  دنبال می کند، موضوعاتی که کاربران به آنها علاقه دارند را جدا کرده و به صورت مجزا برای آنها به نمایش می گذارد.
 آگاهی هوش مصنوعی از علایق کاربران باعث می شود نه فقط خبر که محتویات دیگر مانند ویدیو را نیز بر اساس سلیقه آنها به نمایش بگذارد.
 گوگل این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند Google Feed را شخصی سازی کرده و در علاقه مندی هایشان تغییراتی بدهند. این ویژگی فعلا برای نسخه آندرویید منتشر شده و به زودی شاهد انتشار آن روی iOS نیز خواهیم بود.
خبر تازه دیگر اینکه بر اساس پستی که گوگل روی وبلاگش منتشر کرده باید منتظر تغییراتی در داشبورد گوگل نیز باشیم. با توجه به عکس منتشر شده در وبلاگ گوگل، با آپدیت جدید شاهد داشبوردی با گرافیک بهتر هستیم. 
احتمالا کاربران قادر خواهند بود به دو بخش «مدیریت اطلاعات» و «سرویس های محبوب گوگل» در صفحه اول داشبورد جدید دسترسی پیدا کنند. همچنین احتمالا گوگل My Account و My Activity را که پیش تر در تنظیمات حریم شخصی وجود داشتند، با داشبوردش ادغام خواهد کرد. کاربران با استفاده از My Account می توانند بعضی اطلاعات خود را با بقیه به نمایش گذاشته یا به My Activity یا نشان دهنده آخرین فعالیت های شان دسترسی پیدا کنند.
اعلام شده صدها میلیون نفر سالانه به قسمت My Account رفته و ده ها میلیون نفر هم به بخش Google’s Privacy Checkup که سال 2015 منتشر شد، سر می زنند تا تنظیمات شخصی خود را تغییراتی بدهند. 
آمارها نشان می دهند بیش از یک میلیون کاربر از ویژگی Takeout به صورت ماهانه استفاده می کنند. این قسمت اجازه می دهد تمام اطلاعات شخصی ذخیره شده در سرویس های گوگل به جای دیگری انتقال داده شود. 
از سال 2011 که Takeout در دسترس قرار گرفت، کاربران بیش از یک اگزابایت، نزدیک به یک میلیارد گیگابایت، اطلاعات را دانلود کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :