آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218888
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1396 9:58
تعداد بازدید : 1200

انجمن جهانی موبایل ایران را تحریم کرد

در حالی که انجمن جهانی موبایل (GSM) در زمان تحریم به ایران ارایه خدمت می کرد پس از رفع برخی تحریم ها، خدمت خود را به ایران قطع کرده است.

فارس - براساس کسب اطلاع از اپراتورهای تلفن همراه، در حالی که GSMA در زمان تحریم ها به ایران ارایه خدمت می کرد پس از رفع برخی تحریم ها، ارایه خدمت مستقیم را به ایران قطع کرده است. هنوز علت این تحریم معلوم نشده است.
GSMA انجمن جهانی موبایل است که هماهنگی های بین المللی را در حوزه موبایل انجام می دهد. یکی از خدمات GSMA تعیین ساختار شناسه جهانی تجهیزات موبایل IMEI مخفف International Mobile Equipment Identity است. IMEI یک شماره منحصر به فرد برای هر گوشی موبایل است که از چندین جز تشکیل شده و هر جز نشان دهنده اطلاعاتی از جمله کشور سازنده، کمپانی سازنده و مدل است. IMEI برای کاربردهای مختلفی ازجمله شناسایی دستگاه ها در شبکه موبایل کاربرد دارند. کشورهایی که به صورت مستقیم با GSMA ارتباط دارند، لیست به روز IMEI ها را از این مرجع جهانی دریافت می کنند. علاوه بر این GSMA لیست های رایگانی از IMEI ها را نیز به صورت محدودتر ارایه می کند که مورد استفاده قرار می گیرد. سال پیش محمود واعظی وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دعوت رسمی مدیر کنگره جهانی موبایل (GSMA) در این کنگره شرکت کرده بود. شنیده شده نهادهای مرتبط در ایران در حال رایزنی برای حل مشکل هستند. GSMA در زمان تحریم به ایران خدمت ارایه می کرد و علت قطع ارتباط در دوره پس از تحریم هنوز مشخص نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :