آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218894
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1396 10:12
تعداد بازدید : 540

تداوم روند صعودی قیمت دلار موجب شد

رشد قاچاق در بازار تلویزیون

روند صعودی نرخ دلار آزاد و درهم در هفته های اخیر موجب کاهش تقاضا از بازار لوازم صوتی و تصویری شده است.

فناوران - بررسی های بازار مشخص کرده است که نرخ دلا آزاد از رقم 3 هزار و 915 هم بالاتر رفت و این موضوع منجر به رشد 10 تا 30 درصدی قیمت کالاهای حوزه آی تی و دیجیتال در سه هفته گذشته شده است.
چرا که طی سه هفته قیمت دلار آزاد حدود 150 تا 200 تومان افزایش یافته است.
به گفته کارشناسان، اتفاقی را که در بازار لوازم صوتی و تصویری رخ داده است، در بازار تمام کالاها می توان مشاهده کرد. اما از آنجا که زمینه برای عرضه نمونه های قاچاق در بازار تلویزیون فراهم است و شهرهای مرزی به راحتی نمونه های قاچاق را با یک تماس تلفنی به دست مصرف کننده در تهران می رسانند، رشد قاچاق در بازار این کالا محسوس تر 
است.
با این حال شرکت های عرضه کننده سعی می کنند روی این موضوع سرپوش گذاشته و اعلام می کنند که مصرف کنندگان ایرانی زیر بار خرید کالای بدون گارانتی نمی روند.
اما بررسی بازار صوتی و تصویری گویای این موضوع است که بازار این کالا مستعد رشد بیشتر قاچاق است و کتمان این موضوع نمی تواند رشد قاچاق در بازار را پنهان 
کند.
کارشناسان می گویند: با توجه به شرایط خاص بازار، قاچاق بازار کالاهای گوناگون و به ویژه کالاهای خانگی و صوتی و تصویری را تهدید می کند و برای مقابله با این موضوع باید تصمیمی جدی اتخاذ شود. در غیر این صورت قاچاق بازار را احاطه می کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :