fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 218895
  تاریخ انتشار : 20 شهریور 1396 10:14
  تعداد بازدید : 458

  «سازمان ملی کارآفرینی» آذرماه آغاز به کار می کند

  رییس شورای مرکزی کارآفرینان با اعلام پیگیری ها برای تاسیس سازمان ملی کارآفرینی تا آذر ماه و گفت: توسعه نهادهای مالی حمایت از کارآفرینی و صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر با جدیت پیگیری می شود.

  مهر - حسین سلاح ورزی با تشریح آخرین وضعیت تاسیس «سازمان ملی کارآفرینی ایران» به عنوان یک تشکل خصوصی و حمایت از کارآفرینان گفت: در راستای اجرای ماده 5 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار مبنی بر ساماندهی، ایجاد و ثبت تشکل ها برای فعالیت های اقتصادی، موافقت اصولی تشکیل کانون های کارآفرینی استانی از اتاق بازرگانی ایران دریافت شده که تا پایان آبان در این کانون ها در 31 استان کشور تشکیل خواهند شد.
  نایب رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: مجوز تاسیس سازمان ملی کارآفرینی نیز به عنوان یک تشکل ملی و بالادستی کانون های کارآفرینی استانی دریافت شده که در حال پیگیری تاسیس این سازمان تا پایان آبان ماه و اوایل آذرماه هستیم.
  وی درباره آخرین تصمیمات گرفته شده در شورای مرکزی کارآفرینان کشور گفت: در جلسات این شورا که به صورت ماهیانه برگزار می شود در خصوص فرآیند ثبت و تدوین اساسنامه فعالیت  سازمان، ارتباط با مجلس شورای اسلامی از طریق تعامل با فراکسیون کارآفرینی مجلس، تبادل نظر با معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، تعامل با معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، نحوه تبادل نظر با نهادهای بین المللی بحث و بررسی شده است.
  رییس شورای مرکزی کارآفرینان کشور با بیان اینکه تدوین سازوکارهای تاسیس سازمان ملی کارآفرینی از اهم موضوعات قابل پیگیری در شورا بود، حمایت همه جانبه از استارت آپ ها را یکی از محوری ترین فعالیت های سازمان ملی کارآفرینی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر استارت اپ های فعالی در کشور وجود دارند که در شروع فعالیت آنها مانع تراشی می شود که امیدواریم سازمان بتواند در این زمینه با جدیت حمایت از این بخش را به عنوان یکی از اولویت ها در دستور کار قرار دهد.
  سلاح ورزی بازگشایی مسیری برای حمایت از کارآفرینی را از اهداف دیگر و مهم سازمان ملی کارآفرینی عنوان کرد و گفت: تعریف کارآفرینی مبتنی بر خلق ایده همراه با پذیریش ریسک است که در این زمینه باید بتوان از این افراد حمایت کرد.
  وی با بیان اینکه نهادهای حمایت کننده مالی از جمله صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر و صندوق های حمایت از استارت آپ ها را باید توسعه دهیم گفت: باید نسبت به تاسیس و توسعه نهادهای حمایت کننده مالی از کارآفرینی با جدیت و در زمان کوتاه اقدام کرد که پیگیر این موضوع نیز خواهیم بود.
  رییس شورای مرکزی کارآفرینان کشور افزود: همچنین باید سازو کار و مبانی حقوقی و بسترهای لازم را در راستای تامین مالی و جذب سرمایه گذاری خارجی برای ایده های کارآفرینی فراهم کنیم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :