آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218905
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1396 10:33
تعداد بازدید : 1263

حوزه اختیارکارگروه ساماندهی دکل ها تنها برای املاک شهرداری

رییس شورای شهر تهران گفت: کارگروه ساماندهی دکل ها، آنتن ها و ایستگاه های ارتباطات رادیویی در شهر تهران تنها برای زمین ها و ساختمان های شهرداری است و نصب دکل در شهر را مد نظر ندارد.


مهر - در ادامه جلسه دیروز شورای اسلامی شهر تهران، موضوع انتخاب نماینده شورای شهر در کارگروه ساماندهی دکل ها، آنتن ها و ایستگاه های ارتباطات رادیویی در شهر تهران بررسی شد.
در جریان بررسی این دستور زهرا صدراعظم نوری خواستار توجه به محیط زیست و سلامت شهروندان در ساماندهی دکل های مخابراتی شد.
همچنین محمد سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: بخش عمده ای از اعتراضات به دکل ها و آنتن ها ناشی از تبعاتی است که برای مردم دارد اما غلبه این لایحه در حوزه معماری و شهرسازی است، از این رو  پیشنهاد می کنم در صورتیکه امکان حضور دو نماینده وجود دارد، یک نماینده از کمیسیون شهرسازی و یک نماینده از کمیسیون سلامت در این کارگروه معرفی شوند.
محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز در توضیح فعالیت این کارگروه ابراز داشت: این کارگروه تنها برای زمین ها و ساختمان های شهرداری است و نصب دکل در شهر را مد نظر ندارد؛ این در حالی است که بسیاری از شرکت های بخش خصوصی بدون اطلاع شورا دکل های خود را روی پشت بام املاک خصوصی نصب می کنند.
وی افزود: ممکن است یک شرکتی در طرح شبکه آنتن دهی خود نقطه ای را مد نظر قرار دهد و این نقطه احتمالا در زمین های شهرداری باشد که این اتفاق خیلی کم رخ می دهد؛ در این شرایط این کارگروه تشکیل جلسه می دهد و موضوع نصب دکل را بررسی می کند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما ۴۹ نمایندگی در شورای شهر داریم که بخش عمده ای از این نمایندگی ها تصمیمات چند بخشی است؛ از این رو باید تعاملی بین نمایندگان صورت گیرد تا همه کمیسیون ها در بخش های مختلف فعال شوند.
در نهایت با تصویب اعضای شورای شهر تهران، انتخاب نماینده شورا در کارگروه ساماندهی دکل ها تا زمان برگزاری جلسه مشترک بین کمیسیون های مربوطه و انتخاب یک نماینده از دستور کار خارج شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :