آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218908
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1396 10:38
تعداد بازدید : 589

ساخت کوچک ترین کارت گرافیکی جهان توسط گیگابایت

به تازگی شرکت گیگابایت موفق شده است کوچک ترین نسخه از کارت گرافیکی نیرومند انویدیا جی فورس GTX 1080 را تولید و به بازار مصرف عرضه کند.


ایتنا - بر اساس گزارش theinquirer، وقتی صحبت از پردازنده های گرافیکی به میان می آید، بسیاری از افراد سری GTX شرکت انویدیا را به عنوان برترین نمونه های موجود در بازار به حساب می آورند.
در این میان مدل GTX 1080 یکی از بهترین نمونه های این سری است که محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران دارد ولی یک مشکل بزرگ این پردازنده گرافیکی، ابعاد بزرگ آن است.
 با این وجود شرکت گیگابایت توانسته است تا کوچک ترین نمونه ممکن از این کارت گرافیکی را تولید کرده و آن را به بازار عرضه کند تا بتوان از این پردازنده در مینی کیس های کامپیوتری نیز استفاده کرد. سیستم خنک کننده این نسخه از GTX 1080 به میزان 10 سانتی متر از سایر مدل های این کارت گرافیکی کوچک تر بوده و تنها 16.9 سانتی متر اندازه دارد.
بر اساس این گزارش کارت گرافیکی GTX 1080 دارای حافظه گرافیکی 8 گیگابایتی بوده و کلاک 1607 مگاهرتزی را به کاربران خود ارایه می کند که می توان این میزان را به کمک اورکلاک کردن، به میزان 1733 مگاهرتز رساند.  به این ترتیب به زودی شاهد عرضه سری جدیدی از مینی کیس های کامپیوتری با گرافیک فوق العاده نیرومند خواهیم بود که شاید موجب بهبود کلی شرایط بازار کامپیوترهای خانگی نیز بشوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :