آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218925
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1396 11:9
تعداد بازدید : 969

در واکنش به گزارش نیویورک تایمز

گوگل: به کارکنان زن حقوق کمتر نمی دهیم

گوگل اطلاعات منتشر شده توسط روزنامه نیویورک تایمز در مورد پرداخت حقوق کمتر به زنان در مقایسه با مردان شاغل در این شرکت را رد کرده است.

فارس- گوگل می گوید اطلاعاتی که گزارش روزنامه نیویورک تایمز بر مبنای آن نوشته شده نقص های زیادی دارد و لذا محتوای گزارش یاد شده درست نیست. ظاهرا این گزارش با استفاده از داده هایی نوشته شده که یکی از کارکنان گوگل از داخل این شرکت به نیویورک تایمز منتقل کرده است. اطلاعات یادشده که مربوط به سال 2015 است حاوی داده هایی در مورد میزان حقوق دریافتی حدود 1200 نفر از کارکنان گوگل است که دو درصد نیروی کار این شرکت را شامل می شوند. برخی کارکنان گوگل اطلاعات مربوط به حقوق های پرداختی به خود را به اشتراک می گذارند و از این طریق به همکاران خود امکان می دهند تا برای دریافت حقوق بیشتر با مقامات مافوق مذاکره کنند. 
بر اساس اطلاعات موجود در این اسناد زنان شاغل در گوگل در مقایسه با مردانی که پست های سازمانی مشابهی در اختیار دارند و کارهای یکسانی انجام می دهند، دریافتی کمتری دارند. به عنوان مثال کارمندان تازه وارد و سطح یک شرکت گوگل در صورت مذکر بودن به طور متوسط 55900 دلار در سال دریافتی دارند. اما این رقم در مورد زنان سالانه تنها 40300 دلار است و این شکاف درآمدی در پست های بالاتر بیشتر هم می شود. 
در گزارش نیویورک تایمز به جزییات این شکاف درآمدی تا سطح شش شغلی پرداخته شده که حتی برخی رده های مدیریتی را در گوگل شامل می شود. البته در سطح هفت شغلی در گوگل متوسط پرداختی زنان سالانه 248500 دلار است که در مقایسه با رقم 219691 دلاری پرداختی به مردان بیشتر است. 
اما پاداش های پرداختی به مردان در این سطح بیشتر بوده و لذا کمتر بودن میزان حقوق را جبران می کند.
جینا سلجیانو سخنگوی گوگل در واکنش به این افشاگری داده های یادشده را پر از اشکال توصیف کرده و تحلیل ارایه شده بر این مبنا را غلط توصیف کرده است. البته وزارت کار آمریکا هم در ماه آوریل گوگل را به پرداخت حقوق کمتر از میزان کافی به زنان شاغل در این شرکت متهم کرده بود. گوگل در واکنش اطلاعاتی را در اختیار این وزارتخانه قرار داده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :