آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218952
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396 10:29
تعداد بازدید : 1131

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

برای رفع فیلتر توییتر در حال مذاکره ایم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به خبری مبنی بر تحریم ایران از سوی انجمن جهانی موبایل (GSMA) گفت: این خبر دقیق نیست.


فناوران – در روزهای اخیر خبری مبنی بر تحریم ایران از سوی انجمن جهانی موبایل (GSM)) منتشر شد که در آن از عدم حضور نمایندگان ایران در کنگره جهانی موبایل بارسلون خبر داده بود.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در واکنش به این موضوع با انتشار توییتی نوشت: مجوز حضور شرکت های ایرانی در GSMA که دو سال تمدید نشده بود، امسال تمدید شده است و منعی برای حضور شرکت های ایرانی وجود ندارد.
وی گفت: مجوز OFAC برای تمدید عضویت اپراتور همراه اول در GSMA که نیاز به تبادلات مالی داشته، صادر نشده است که انجمن جهانی موبایل به دنبال حل موضوع است. وزیر ارتباطات ادامه داد: خبر تحریم ایران توسط GSMA نیست.
 مانع کسب و کارهای نوپا نشویم
در ادامه پیام های توییتری روزانه آذری جهرمی، وی بر لزوم رفع موانع بر سر راه فعالیت کسب وکارهای نوپا تاکید کرد.
جهرمی نوشت: کسب وکارهای نوپا یک راه حل فوری برای مشکل بیکاری است. مراقب باشیم در کنار تحریم شرکت های آمریکا، خودمان برای جوانان مانع نتراشیم.
پیش از این نیز وزیر ارتباطات با بیان فاصله ایران با تکنولوژی های جهانی، بر لزوم حمایت های حقوقی و قضایی از سرویس های بومی، جلوگیری از مانع تراشی برای فعالیت های مرتبط با کسب و کارهای نوپا و نیز اجرای مشوق های مالی برای این شرکت ها تاکید کرده بود. 
 مذاکره با داخلی ها برای رفع فیلتر توییتر
وزیر ارتباطات همچنین روز گذشته اعلام کرد که مذاکرات با مجموعه های داخلی برای رفع فیلتر توییتر ادامه دارد.  وی گفت: بخش های مختلف کشور در مورد آن نظرات مختلفی دارند که شورای عالی فضای مجازی می تواند این نظرات را در یک جا کنار هم بگذارد.
آذری جهرمی در برنامه حالا خورشید شبکه سوم سیما گفت: بخش های مختلف کشور درباره توییتر نظر دارند و البته مرجعی داریم که می تواند نظرات مختلف را کنار هم بگذارد و در زمینه آن تصمیم گیری کند که آن شورای عالی فضای مجازی است.
وی با بیان اینکه مذاکرات با مجموعه های داخلی در حال ادامه است تا به جمع بندی برسد، افزود: فضای شورای عالی فضای مجازی مثبت است که می توان از آن استفاده کرد و اگر با نگاه فرصت محور به آن نگاه کنیم، می توانیم نتایج خوبی بگیریم.
وزیر ارتباطات همچنین گفت: محدودیتی در استفاده از اسنپ و تپسی در کرج به وجود نیامده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :