آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218953
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396 10:30
تعداد بازدید : 1126

وعده جدید ستاد مبارزه با قاچاق کالا

طرح رجیستری از هفته آینده آغاز می شود

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که با اجرای طرح رجیستری از ۲۸ مهرماه افرادی که برای شناسه دار کردن تلفن همراه هزینه ای از مردم دریافت کنند، بی تردید کلاهبردار هستند.


فارس- پس از وعده های مکرر مسوولان در خصوص اجرای طرح رجیستری در دولت یازدهم سرانجام این طرح در مراحل پایانی خود قرار گرفته است.
به گفته دهقانی نیا، برای موفقیت در این طرح باید به الگوریتمی متشکل از سه شرط اصلی در رابطه با  شناسه « IMEI» دست پیدا می کردیم. اولین شرط آن است که باید این شناسه یکتا باشد. دومین شرط آن است که برای شبکه اپراتوری کشور قابل تشخیص باشد. سومین شرط هم آن است که این شناسه غیر قابل جعل باشد.
وی افزود: برای هویت بخشی به تلفن همراه اگر این سه فاکتور حاصل شود، می توانیم با ضریب اطمینان بالا این طرح را قابل اجرا بدانیم. با توجه به تمام زحمات انجام شده، هم اکنون به سه شرط ذکر شده برای شناسه تلفن همراه دست یافتیم. وی اظهار امیدواری کرد که 28 مهرماه، شروع خوبی برای آغاز عمومی طرح «پیشگیری از تجهیز تلفن همراه قاچاق» باشد. 
وی افزود: لازم است ذکر شود شاید اتفاق نادری پیش بیاید که طرح در این تاریخ اجرایی نشود که امیدواریم دچار این شرایط نادر نشویم. چون اجرای این طرح تکلیف قانونی و وظیفه حاکمیت برای مبارزه با قاچاق تلفن همراه است. به اضافه آنکه در سالی که رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیده است و دولت دوازدهم اهتمام زیادی برای عمل به آن دارد، عقل و منطق اقتصادی حکم می کند که باید جلوی این خسارت بزرگ، هرچه سریع تر گرفته شود.
دهقانی نیا همچنین درباره اثراتی که ممکن است گوشی های موبایل بر سلامت کاربران بگذارند گفت: یکی از مجوزهای لازم برای وارد ات رسمی تلفن همراه به کشور، مجوز سلامت گوشی های وارداتی است. در صورتی که تست SAR گوشی های تلفن همراه از 4/1 وات برکیلوگرم در یک گرم بافت بدن بیشتر یا کمتر نباشد، اجازه ورود به کشور پیدا می کنند. اما هیچ یک از گوشی های قاچاق تست های سلامت را طی نمی کنند و به همین خاطر است که بعضا شاهد منفجر شدن گوشی های تلفن همراه هستیم.
وی افزود: باید به این نکته اشاره کنم با مراجعه به سایت شرکت های اپل، ال جی، سامسونگ که از لحاظ فناوری از سطح بالایی برخوردار هستند با پیشنهاد موکد این شرکت ها به مصرف کننده نهایی در رابطه با دقت در میزان «SAR» تلفن همراه و همچنین استفاده از هندزفری مواجه می شویم. اما متاسفانه شاهد آن هستیم که در داخل کشور هیچ یک از خریداران تلفن همراه میزان «SAR» این تجهیز برایشان اهمیت ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :