آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218956
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396 10:33
تعداد بازدید : 1153

مخابرات به دنبال حل مشکل کارگزاران روستایی است

به دنبال تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی برای حل مشکل قرارداد و بیمه، سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: مخابرات به دنبال راه حل این مشکل است.

مهر - شماری از کارگزاران مخابرات روستایی به دلیل نداشتن قرارداد و حق بیمه، روز یکشنبه مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در تهران تجمع کردند.
بالغ بر ۴ هزار کارگزار در روستاهای کشور در دفاتر مخابراتی فعالیت می کنند که وضعیت قرارداد آنها هنوز مشخص نیست. این موضوع پیش از این نیز در مجلس شورای اسلامی بررسی شده بود و در سال ۸۸ با عنوان طرح یک فوریتی به تصویب مجلس رسید. به این معنی که دولت (وزارت ارتباطات و وزارت کار) مکلف شد حق بیمـه کلیه کارگزاران مـخابرات روستایی (از هر نوع بیمه) را براساس دوره کارگزاری، نسبت به سنوات کارکرد آنان که بابت آنها بیمه پرداخت نشده است، بر مبنای سهم کارفرما و صرفا بابت حق بیمه از محل بودجه پرداخت کند.
اما به نظر می رسد با وجود این قانون، هنوز ساز و کار اجرایی آن ایجاد نشده است.
محمدرضا بیدخام، سخنگوی شرکت مخابرات ایران درباره تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی گفت: این موضوع باید طبق قوانین و مقررات وزارت کار رفع شود.
وی با بیان اینکه مخابرات در حال بررسی موضوع است، افزود: کارگزاران مخابرات روستایی معتقدند که شرکت مخابرات باید با آنها قرارداد ثابت منعقد کند که از نظر قانونی این امر غیرممکن است.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران ادامه داد: در عین حال، مخابرات ایران به دنبال راهکاری برای حل این مشکل است و امیدواریم با رعایت قوانین کار، بتوانیم مشکلات این کارگزاران را حل کنیم. کمااینکه تاکنون نیز از کارگزاران مخابرات روستایی خواسته ایم که در هر استان نماینده خود را معرفی کنند و با آنها مذاکره داشته و جلساتی برای رفع مشکل برقرار کرده ایم.
براساس این گزارش شنیده شده است که در تجمع روز یکشنبه، معترضان اجازه خروج به کارکنان شرکت مخابرات را نمی دادند که این وضعیت با دخالت پلیس پایان یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :