آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218963
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396 10:42
تعداد بازدید : 1930

استعلام های منابع طبیعی الکترونیکی می شوند

مسوول آموزش سامانه سامط (سامانه استعلامات منابع طبیعی) در کانون دفاتر پیشخوان دولت اعلام کرد: از مهرماه امسال استعلام های منابع طبیعی در سراسر کشور الکترونیکی و از طریق سامانه سامط در دفاتر پیشخوان دولت انجام خواهد شد.

ایرنا - احمدرضا شهیدی در حاشیه کارگاه آموزشی الکترونیکی کردن پاسخگویی به استعلام های منابع طبیعی استان زنجان گفت: برای تحقق اهداف دولت برای برون سپاری خدمات، تیرماه امسال تفاهم نامه ای بین کانون دفاتر پیشخوان دولت با سازمان جنگل ها و منابع طبیعی کشور منعقد شد. 
وی افزود: براساس این تفاهم نامه مقرر شد همه استعلام های منابع طبیعی و خدماتی که قابلیت برون سپاری دارند از جمله استعلام های معادن و صدور پروانه از طریق 16 هزار دفتر پیشخوان فعال دولت در کشور به صورت یکپارچه در سامانه سامط انجام شود. 
مسوول آموزش سامانه سامط در کانون دفاتر پیشخوان دولت گفت: استان البرز پایلوت استعلام های منابع طبیعی از دی ماه سال گذشته بوده که هر ماه بیش از 250 استعلام در این استان انجام می شود. 
به گفته شهیدی از تیرماه امسال نیز این استعلام ها در استان های اصفهان، گیلان، خراسان رضوی، گلستان، ایلام، لرستان و چهار محال و بختیاری راه اندازی شده است. 
وی افزود: آذربایجان شرقی، قزوین، سمنان و هرمزگان استان هایی هستند که چند روز آینده سامانه سامط در آن راه اندازی و استعلام های منابع طبیعی از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام می شود. 
وی افزود: تا مهرماه امسال دیگر استان های باقیمانده به این سامانه متصل و استعلام های آنها از طریق دفتر پیشخوان دولت انجام می شود. 
شهیدی یادآور شد: همه استعلام های اراضی در عرصه و ملکی که مربوط به منابع طبیعی باشد و هر نوع اقدام اجرایی یا تغییر نام از اداره منابع طبیعی یا اسناد رسمی از دفاتر پیشخوان صادر می شود. 
وی گفت: همه فرآیندها در سامانه سامط به صورت الکترونیکی بوده و به حضور فیزیکی افراد در ادارات منابع طبیعی نیازی نیست. 
مسوول آموزش سامانه سامط در کانون دفاتر پیشخوان دولت گفت: دستگاه های نظارتی نیز در مرکز و سایر قسمت ها بر استعلام های منابع طبیعی درباره حفظ عرصه و منابع طبیعی در کشور نظارت دارد و در کمتر از سه روز استعلام ها قابل پاسخگویی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :