آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218970
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396 10:51
تعداد بازدید : 438

تشدید رقابت در تولید تراشه های هوش مصنوعی

به نظر می رسد که غول های حاضر در صنایع فناوری اطلاعات، بازار رقابت جدید خود را یافته اند. زیرا بر اساس اطلاعات منتشر شده، نام های بزرگ این صنایع برای تولید تراشه های هوش مصنوعی به رقابتی شدید روی آورده اند.

رایورز - بر اساس گزارش سایت تحلیلی  digitimes، تراشه های کامپیوتری به تدریج در حال تبدیل شدن به قطعاتی تخصصی تر از پیش هستند.
دلیل این امر نیز قابلیت استفاده از آن ها برای پردازش موارد مربوط به یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی بوده و به نظر می رسد که این بازار جدید ایجاد شده، نظر بزرگان فناوری را به خود جلب کرده است.
این نکته به ویژه از آنجا حائز اهمیت تلقی می شود که فناوری هوش مصنوعی به عنوان تکنولوژی پیشرو و مؤثر در دنیای امروز و فردا، نه تنها جایگاه خود را یافته، بلکه به تدریج با دیگر فناوری ها و نیز صنایع گوناگون عجین شده و به بستر و اساس رشد بسیاری تکنولوژی های دیگر بدل شده است، به صورتی که شاید نتوان آینده هیچ صنعتی را بدون لحاظ کردن این فناوری جدی گرفت.
گزارش های اخیر حاکی از آن هستند که بزرگان صنایع فناوری اطلاعات و شرکت هایی مانند اینتل، ای ام دی، گوگل، مایکروسافت و دیگر پیشروان، به سراغ بررسی شرایط تولید بهترین تراشه های مخصوص هوش مصنوعی رفته تا در زمینه این فناوری، یک جهش اساسی ایجاد کنند.
 برای نمونه می توان از محصولات شرکت انویدیا نام برد که بر اساس گفته های مدیر ارشد اجرایی (جنسن هوانگ)، این شرکت توانسته است تا در زمینه تراشه های هوش مصنوعی دست به نوآوری زده و به بهره وری 50 درصد بیش از پیش دست پیدا کند.
همچنین شرکت های بزرگ دیگر حاضر در این رده نیز شامل آمازون، کوالکام، اپل، فیس بوک، سامسونگ، هواوی، بایدو و آی بی ام هستند که هر یک برنامه های ویژه ای برای این بازار در نظر دارند.
در حقیقت، بر اساس شواهد، شرکت های مطرح این عرصه، تحقیق، طراحی و اجرا را به لایه سخت افزار و ساخت پردازنده کشانده اند که می تواند این فناوری را دستخوش تحول اساسی کند.حال باید دید که در پایان کدام شرکت موفق عمل کرده و می تواند نسل آینده تراشه ها را مجاب به پیروی از استاندارد ساخته شده به وسیله خود کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :