آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219043
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1396 8:9
تعداد بازدید : 1238

پاسخ استعلام از هیات مقررات‏زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار آمد

دریافت مجوز تی نماد الزامی نیست

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد سایت های گردشگری نیازی به دریافت تی نماد برای فعالیت ندارند.

فناوران - سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چندی پیش از نماد جدیدی به نام تی نماد رونمایی و اعلام کرد سایت های گردشگری باید این نماد را دریافت کنند در غیر این صورت غیر مجاز شناخته خواهند شد.
در تیرماه چند سایت فعال در حوزه گردشگری به دلیل نداشتن این نماد فیلتر شدند که اعتراض فعالان این حوزه را در پی داشت.
در همان زمان  مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از دبیرخانه هیات مقررات‏زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی استعلام گرفت که آیا داشتن چنین نمادی الزامی است یا نه.
روز گذشته مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که پاسخ این استعلام آمده است و به جز نماد اعتماد الکترونیکی (e-Namad) سایت های گردشگری هیچ نیازی به نمادهای دیگر برای فعالیت قانونی ندارند.
در اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت آمده است: «با پیگیری‏های صورت گرفته از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و بر اساس اعلام رسمی دبیرخانه هیات مقررات‏زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی، اعطای مجوز نماد اعتماد الکترونیکی از سوی این مرکز به فعالیت های حوزه اقامتی و گردشگری در فضای مجازی مانند گذشته صرفا بر مبنای ارایه مجوزهای بند (الف) سازمان هواپیمایی کشور و بند (ب) سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قانونی بوده و لذا ارایه هرگونه نماد دیگری با موضوع گردشگری به عنوان مجوز پیش نیاز برای دریافت نماد، مبنای قانونی ندارد. 
همچنین مرکز توسعه تجارت الکترونیکی پیگیر است تا رویه اخذ مجوزهای بند الف و ب از سوی سازمان های ذیربط به اشخاصی که منحصرا در فضای مجازی فعالیت می کنند، به گونه ای تسهیل شود که این افراد بتوانند با حداقل امکانات مورد نیاز (نظیر فضای فیزیکی محدودتر) فعالیت کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :