آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219045
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1396 8:12
تعداد بازدید : 765

به علت رشد تقاضا و افزایش قیمت جهانی

کارت گرافیک گران می شود

رشد تقاضا برای قطعات کامپیوتری موجب افزایش جهانی قیمت این کالاها شده است.


شماران سیستم - اخبار منتشر شده در رسانه ها حاکی از آن است که قرار است قیمت کارت های گرافیکی افزایش بیشتری یابد که البته به گفته کارشناسان، این امر انعکاس دهنده افزایش قیمت حافظه در بازار جهانی است.
بر اساس گزارش دیجی تایمز، دنیای فناوری امروزی ما به تراشه های حافظه وابستگی غیرقابل انکاری دارد، چرا که در همه ابزارهای مورد استفاده، از کامپیوترهای سنتی رومیزی تا کالاهای همراه کوچک و متوسط، همگی به آن نیازمندند و در این میان نیز انواع خاصی از حافظه ها با کاهش شدید موجودی در بازار روبه رو هستند.
 در این میان نوع خاصی از حافظه ها که به GDDR معروفند، به شدت با کمبود موجودی روبه رو هستند و به همین دلیل نیز کارت های گرافیکی سطح کاربران عادی (پردازنده های گرافیکی خانگی) به زودی با یک افزایش قیمت چشمگیر روبه رو خواهند شد که می تواند موجی جدید در بازار ایجاد کنند.
 برای مثال پردازنده های گرافیکی سری جی فورس GTX 1080/1070/1060/1050 شرکت انویدیا با افزایش قیمتی بین 3 تا 10 درصد روبه رو خواهند شد.
تولید کنندگان این قطعات می گویند، این افزایش قیمت قرار است تا از پایان ماه اوت اعمال شود و به نوعی بازار داغ ایجاد شده در ماه های آوریل و جولای، به سرعت با افت روبه رو خواهد شد.
 گفتنی است بازار مذکور به دلیل درخواست های مکرر بخش های فعال در زمینه تحلیل داده های مربوط به ارزهای مجازی به وجود آمده بود، ولی کمبود حافظه به نسبت تقاضا موجب شده است که  قیمت حافظه ها افزایش یافته و در نتیجه نیز هزینه کلی کارت های گرافیکی برای مصرف کنندگان افزایش پیدا کند.
نکته قابل توجه این است که در حال حاضر اصلی ترین تامین کنندگان حافظه برای کارت های گرافیکی که عرضه خود را در بخش حافظه ها کاهش داده اند، شرکت های سامسونگ وSK Hynix هستند که  این امر تاثیر بسزایی در این شرایط داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :