آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219706
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1396 10:0
تعداد بازدید : 1246

شبیه سازی واکنش های شیمیایی روی کامپیوتر کوانتومی

شرکت IBM از کامپیوتر کوانتومی برای شبیه سازی مولکول ها استفاده می کند.

شماران سیستم- رویکرد جدید IBM در شبیه سازی مولکولی با استفاده از کامپیوتر کوانتومی، درک ما از واکنش های پیچیده شیمیایی را بیشتر می کند.
IBM در این خصوص اعلام کرده که می تواند از کاربردهای عملی این برنامه، مانند ساخت مواد جدید، توسعه داروهای شخصی و کشف منابع انرژی کارآمد و پایدار استفاده کند.
دانشمندان IBM الگوریتمی ساخته اند که از یک پردازنده کوانتومی هفت کوبیتی استفاده می کند و آنها از شش کوبیت از این پردازنده برای اندازه گیری پایین ترین حالت انرژی ترکیب برلیوم (BeH2) استفاده می کنند.
این ماده، یک اندازه گیری کلیدی برای درک واکنش های شیمیایی محسوب می‎شود.
شایان ذکر است که تاکنون، بزرگ ترین مولکول روی یک کامپیوتر کوانتومی شبیه سازی شده است. این مدل BeH2 قابلیت شبیه سازی روی یک کامپیوتر قدیمی را دارد.
IBM اعلام کرده که این روش، قابلیت مقیاس گذاری برای تحقیق در مورد مولکول‎های بزرگ تری که رایانش قدیمی توانایی مدیریت آنها را ندارد، فراهم می کند. طی چند سال آینده، سیستم هایIBM این قابلیت را به دست خواهد آورد که از آنچه که امروز کامپیوترهای معمولی توانایی انجام آن را دارند نیز فراتر رود و در زمینه هایی مانند شیمی، زیست شناسی، بهداشت و درمان و علم مواد، به ابزاری برای کارشناسان و متخصصان تبدیل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :