آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21971
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1391 10:40
تعداد بازدید : 1717

مدیرعامل شرکت:

مشترکان اینترنت مخابرات محدودیت حجمی نخواهند داشت

به گفته مدیرعامل مخابرات ایران، به زودی محدودیت در ارایه حجم پهنای باند اینترنت برای متقاضیان برداشته می شود.

ایسنا- مظفر پوررنجبر با بیان اینکه تلاش می‌شود با حداقل قیمت ممکن امکان برخورداری از پهنای باند بدون محدودیت برای متقاضیان فراهم شود، افزود: ما محدودیتی برای هیچ شرکت ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی ایجاد نکرده‌ایم تا موجب ایجاد انحصار برای شرکتی خاص شود؛ هر شرکتی هر نوع خدماتی را درخواست کند، با انعقاد قرارداد و براساس ضوابط، ارایه خواهیم داد.
وی در خصوص ارایه خدمات نسل سوم توسط همراه اول، گفت: شرکت مخابرات ایران به تمدید قرارداد اپراتور سوم در خصوص امکان ارتباط تصویری مشترکان تلفن همراه، اعتراض دارد و به دنبال احقاق حق هستیم و تا زمانی که انحصار خدمات در اختیار این شرکت باشد، ما نمی‌توانیم به نسل سوم ورود کنیم.
وی با یادآوری اینکه قرارداد اپراتور سوم تلفن همراه تا شهریور ماه 93 تمدید شده است، گفت: برای ارایه خدمات کیفی و مطلوب باید زمینه رقابت فراهم شود، اما در حال حاضر تمدید قرارداد اپراتور سوم این امکان را از بین برده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در خصوص وضعیت مخابرات استان فارس در مقایسه با کشور، آماری ارایه نداد اما مدعی شد که این استان همچنان بین سه استان اول کشور قرار دارد و به همراه استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی اقدام به تامین تجهیزات NGN کرده است که به زودی راه‌اندازی خواهد شد.
پوررنجبر گفت: هیچ افزایش تعرفه‌ای بدون طی مراحل قانونی امکان‌پذیر نبوده و نیست و هیچ‌گاه قیمت‌ها را به صورت چراغ خاموش و بدون اطلاع‌رسانی افزایش نداده‌ایم.
وی در خصوص تبدیل تهدیدها به فرصت در شرکت مخابرات ایران، گفت: برای تبدیل تهدید به فرصت باید کار مدیریت بشود، ما نیز تلاش می‌کنیم مدیریت کنیم، اما در این مسیر به کمک بانک‌ها و سایرین هم احتیاج داریم که البته کمک هم می‌شود.او گفت: در شیراز و برخی دیگر از شهرهای کشور به دنبال واگذاری تامین بخشی از تجهیزات مورد نیاز به تولیدکنندگان داخلی هستیم.وی گفت: برای کاهش مدت زمان انتظار مکالمه تماس گیرندگان با 118 نیز با یک شرکت وارد مذاکره شده‌ایم تا کار را مدیریت و مشکل را حل کند.
 ارایه تمام سرویس‌های مخابراتی بر سر یک میز
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: به دنبال یکپارچگی در فکر هستیم، قرار نیست همه فکر کنند و تصمیم بگیرند، نمی‌توان بدون تئوری و فکر در اجرا موفق عمل کرد.
پوررنجبر در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید مخابرات استان فارس، افزود: نباید چنان درگیر مبانی نظری باشیم که با ایجاد کلاف سردرگم تئوری‌پردازی، سررشته امور اجرایی را از دست دهیم و نه آنقدر عمل‌زده شویم که فکر و مبانی علمی را فراموش کنیم.وی با تصریح بر اینکه هیچ مولودی بدون علت به وجود نیامده و نمی‌آید، گفت: اگر بنا به انجام کار اجرایی است، بدون داشتن تکنیک مناسب و وجود فکر نمی‌توان آن را به صورت کیفی انجام داد.پوررنجبر با تاکید بر اینکه شرکت مخابرات ایران پس از خصوصی‌سازی به مرکز تولید فکر و تئوری تبدیل شده و برنامه راهبردی پنج ساله این شرکت را تدوین کرده است، گفت: عرصه عمل در شرکت مخابرات به دو شرکت ارتباطات سیار و ثابت سپرده شده است.
وی با بیان اینکه باید از جزیره‌ای فکر و عمل کردن پرهیز کرد، گفت: نگاه 30 استان را باید به یک سمت هدایت کرد تا با تشکیل سیمرغ قله قاف مخابرات هم قابل تسخیر باشد.پوررنجبر با بیان اینکه تلاش شرکت مخابرات ایران ارایه تمام سرویس‌ها سر یک میز با بالاترین استانداردهای کیفی است، گفت: اینکه مخابرات خصوصی شده درست است اما قرار نیست مخابرات را با غیرمخابراتی‌ها اداره کنیم لذا نیروهای توانمند این شرکت از سطح کشور به مرکز جذب می‌شوند.
وی با بیان اینکه توجه به توسعه کمی و کیفی نیروی انسانی یک اصل مد نظر مدیران مخابرات ایران بوده و هست، گفت: امروز با نقدینگی که در اختیار شرکت مخابرات ایران است می‌توانیم در تمام نقاط جهان به راحتی سرمایه‌گذاری کنیم اما نیروی انسانی مورد نیاز و متخصص برای بازاریابی، مطالعه بازار و ارزش‌گذاری در اختیار نداریم.در این مراسم با قدردانی از مدیرعامل سابق مخابرات فارس، هومان محمودی به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

 طرح‌های جدید اینترنت پرسرعت مخابرات در راه است
از سوی دیگر به گفته مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، طرح‌های جدیدی در حوزه اینترنت پرسرعت توسط مخابرات اجرا خواهد شد.
فناوران- داوود زارعیان با بیان اینکه برخلاف نظر بعضی از مدیران شرکت‌های PAP مخابرات نه تنها با دامپینگ مخالف است بلکه با آن برخورد هم خواهد کرد،افزود: متاسفانه افرادی بدون اطلاع دقیق از اتفاقات حوزه ارتباطات کشور اقدام به ارایه مطالب نادرستی می‌کنند و به هیچ وجه درست نیست.
معاون ارتباطات شرکت مخابرات گفت: در حال حاضر مشترکان این شرکت با سرعت‌های مختلفی که اینترنت در اختیار آنها قرار گرفته به صورت نامحدود از سرویس خود استفاده می‌کنند و این موضوع به هیچ وجه به منظور خروج رقبا از عرصه ارایه اینترنت پرسرعت نیست.
وی گفت: یکی از برنامه‌های مخابرات هم‌زمان با توسعه خدمات جدید در کشور آمادگی برای ارایه سرویس‌های بهتر است و به عنوان مثال اگر فردی قصد استفاده از سرویس IP TV را داشته باشد نمی‌تواند از اینترنت با سرعت 128 کیلوبیت استفاده کند.
زارعیان افزود: شرکت مخابرات خود را متعهد به قوانین جاری کشور می داند و از آنجا که شورای رقابت نیز با دقت بر این بازار رقابتی نظارت دارد ما سعی کرده‌ایم در تمامی زمینه‌ها قوانین را رعایت
 کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :