آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21976
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1391 10:50
تعداد بازدید : 629

دعوت به اتحاد و پرهیز از ایجاد سازمان های موازی

مدت هاست که ایجاد سازمان ها و جمعیت های گوناگون، با اهداف و ماموریت های یکسان و موازی، صنف IT را به مخاطره انداخته و بعد از وضع قوانین و آیین نامه های غیرکارشناسی، انشقاق صنف IT از بزرگ ترین مشکلات آن است. متاسفانه این طور باب شده که با مراجعه چند نفر به اتاق بازرگانی، می توان تشکلی ثبت کرد. این موضوع باعث شده که صنف IT از هم نوایی و یک دستی خارج شود و تشکل های جدیدالتاسیس (که غالبا توسط افرادی با منافع مشترک پدید آمده) به دنبال تامین منافع خود از سازمان ها و ارگان های ذی ربط باشند. این امر علاوه بر اینکه باعث سردرگمی و عدم احقاق حق بدنه صنف می شود، سرگردانی و ناکارآمدی سازمان های مسوول را نیز در پی دارد.

سید مهدی میر مهدی کمیجانی

اتحادیه فناوران رایانه، جایگاه و مامن قانونی و خانه تمامی اعضای صنف IT است که به واسطه ساختار سازمانی و ماموریتش به دغدغه‌ها و منافع تمامی اعضای صنف می‌پردازد و منافع کل را به برخی منافع انحصاری و خاص ترجیح می‌دهد. ایمان داریم اگر تمامی این تشکل‌ها بتوانند در یک محل که همانا خانه صنف یعنی اتحادیه است؛ جمع شوند و اتحاد خود را حفظ کنند، می‌توانند باعث رفع مشکلات زنجیره تولیدکننده، توزیع‌کننده، فروشنده و مصرف‌کننده است، بشوند. تحادیه متعلق به تمامی این زنجیره است و خود را موظف می‌داند در چهارچوب قانون پی‌گیر درخواست‌های به حق باشد و با توجه به ساختار و جایگاه خاص قانونی در بخش خصوصی، در سایه اتحاد و یکپارچگی می‌تواند به اهداف متعالی و حقوق حقه صنف نائل شود.
 هیات مدیره اتحادیه فناوران رایانه به عنوان خدمتگذار در این خصوص همدلی و همکاری تمامی اعضای صنف را خواهان است تا در سایه این اتحادیه بتوانیم در شرایط کنونی که مشکلات زیادی بر سر راه مان قرار دارد، از توانمندی‌های یکدیگر برای چیره شدن بر مشکلات و ترسیم آینده‌ای که اعتقاد داریم لایق صنف IT است، بهره مند شویم و در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی حقوق قانونی خود را درخواست کنیم.
*رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :