آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219784
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1396 8:9
تعداد بازدید : 1218

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

الکسای ایرانی راه می افتد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از طرف اپراتورهای تلفن های همراه برای فروش سیم کارت های رند و شماره مشابه با مردم تماس گرفته نمی شود.

ایسنا- محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره برنامه وزارتخانه متبوعش برای مقابله با دلال بازی برخی اپراتورها که برای فروش شماره های رند با مشترکان تماس می گیرند گفت: اولا اصلاح کنم که این تماس ها از طرف اپراتورها نیست، ثانیا به مردم عزیزمان توصیه می کنم که این تماس ها را جواب ندهند. اگر چنین تماس هایی با مردم صورت می گیرد آن را از طرف نظام بازاریابی شخصی بدانند چرا که از طرف اپراتورها تایید نمی شود.
وی ادامه داد: اگر مشترکان شماره خاصی دارند و می خواهند آن شماره را در اپراتور دیگری داشته باشند، روی سایت های اپراتورها قرار داده شده و می توانند از این طریق برای خرید با قیمت مصوب اقدام کنند. این بازاریاب ها از علاقه مردم استفاده می کنند و تماس می گیرند که مثلا ما از فلان اپراتور هستیم و بعد هم سیم کارتی را با قیمت بالاتر به مشترکین می فروشند حتی در مواردی سیم کارتی که ارسال شده، با شماره مورد نظر همخوانی نداشته است. این مساله نیاز به هوشیاری و اطلاع رسانی دارد البته ما بررسی کرده ایم که اپراتورها چنین کاری را نمی کنند و افرادی در بازار این کار را انجام می دهند که البته مکانیزمی وجود ندارد که بتوانیم در بازار آنها را دنبال کنیم. البته من برای پیگیری این موضوع با اپراتورها صحبت می کنم تا این شیوه را تسهیل کنند تا مردم بتوانند از طریق اپراتورها این کار را انجام دهند تا این فاصله بین نیاز مردم و خدمات اپراتورها پر شود. همچنین در خبری دیگر که در خبرگزاری شبستان منتشر شد، آذری جهرمی از مطالعه مرکز تحقیقات مخابرات روی ایجاد سایت رتبه بندی ایرانی خبر داد و گفت: این مطالعه به زودی اجرایی خواهد شد.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ایجاد سایت رتبه بندی در ایران گفت: مرکز تحقیقات مخابرات پروژه بسیار مهمی در این حوزه داشته است که نتایج اولیه آن استخراج شده است.
 وی افزود: تلاش می کنیم به زودی این سایت را راه اندازی کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :