آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219789
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1396 8:11
تعداد بازدید : 1161

رییس دفاتر پیشخوان دولت:

مزایده اپراتورهای خصوصی پست ابهام دارد

انتخاب «ترن پارت تیپاکس» و کنسرسیوم شرکت حمل و نقل کالای تهران (بادپا) به عنوان اپراتورهای خصوصی پست، با اعتراض دفاتر پیشخوان دولت روبرو شده است.

فناوران - دو هفته پیش شرکت «ترن پارت تیپاکس» و کنسرسیوم شرکت حمل و نقل کالای تهران (بادپا) در حالی به عنوان اپراتورهای خصوصی انتخاب شدند که اولی شرکتی کاملا خصوصی و دومی شرکتی متعلق به شهرداری تهران محسوب می شود. تیپاکس حتی پیش از دریافت پروانه، کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و از برنامه هایش برای حضور در بازار پستی ایران گفت.
در دو هفته گذشته خبری از اعتراض عمومی نبود اما حالا معلوم شده کانون دفاتر پیشخوان دولت به نتایج حسابی معترض است و از آنجا که پاسخی به اعتراضش داده نشده است، به ناچار مجبور به اعلام عمومی آن شده است.
رییس کانون دفاتر پیشخوان در این باره به فارس گفت: با توجه به ابهامات برگزاری مزایده انتخاب دو اپراتور پستی خصوصی در نامه ای به رگولاتوری موارد مورد اعتراض را اعلام کرده ایم که تاکنون پاسخی ارایه نشده است.
علی فلاح حقیقی درباره برندگان مزایده انتخاب دو اپراتور خصوصی پستی که دفاتر پیشخوان دولت از مدعیان دریافت این پروانه بودند اما موفق به دریافت پروانه نشدند، گفت: دفاتر پیشخوان دولت در قالب کنسرسیومی متشکل از یک شرکت هواپیمایی و یک شرکت دیگر در مزایده انتخاب دو اپراتور پست خصوصی شرکت کردند.
رییس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی ادامه داد: پس از بررسی مدارک 5 متقاضی دریافت پروانه پست خصوصی، اعلام شد که طرح تجاری کنسرسیوم دفاتر پیشخوان دولت امتیاز نیاورده است و دو شرکت به عنوان برنده این مزایده اعلام شد.
وی با اعتراض به نتیجه مزایده، گفت: با توجه به ابهامات متعدد این مزایده نامه ای به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان برگزارکننده مزایده نوشته ایم و موارد مورد اعتراض را اعلام کرده ایم که هنوز پاسخی ارائه نشده است.فلاح حقیقی گفت: همچنین با توجه به اینکه دفاتر پیشخوان دولت درگیر متولیان متعدد هستند که گره ای از مشکلات دفاتر باز نمی کنند از وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات برای صحبت درباره کلیات برنامه های دفاتر تقاضای وقت کردیم.
براساس گزارش فراخوان عمومی مزایده کارور پستی در فروردین ماه امسال برگزار شد و پس از پایان مهلت خرید اسناد و برگزاری جلسه های کارشناسی و توجیهی با خریداران، پنج متقاضی در قالب 3 کنسرسیوم و 2 شرکت اسناد مزایده را تکمیل و برای حضور در مراحل بعدی مزایده آمادگی خود را اعلام کردند.پس از انجام فرایند مزایده ارزیابی فنی و بازرگانی شرکت ترن پارت تیپاکس و کنسرسیوم شرکت حمل و نقل کالای تهران در مزایده انتخاب کاروران پستی برنده شدند.
براساس اعلام رگولاتوری اکنون برندگان مزایده در حال تکمیل اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت پروانه هستند و پس از پایان این فرایند، پروانه کاروران پستی صادر می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :