آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21980
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1391 10:57
تعداد بازدید : 611

عملکرد سه ماهه سوم سال 91 سازمان نصر تهران منتشر شد

گزارش حضور و غیاب

گزارش عملکرد سه ماه سوم سال 1391 سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به تفکیک هیات مدیره، کمیسیون ها، دبیرخانه، شورای انتظامی و شورای انتظامی تجدیدنظر منتشر شد.

فناوران- انتشار گزارش عملکرد سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به صورت سه ماهه از رسم‌های خوبی است که در دوره جدید سازمان پی گرفته شده است.
در این گزارش، کمیسیون‌های استاندارد، شبکه و نرم‌افزار هرکدام با برگزاری شش جلسه بیشترین و کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی و فروشگاه‌ها بدون برگزاری جلسه‌ای، پایین‌ترین تعداد جلسات برگزار شده را دارند. کمیسیون‌های رسانه‌های دیجیتال و نشر الکترونیکی و سخت‌افزار هر کدام با برگزاری چهار جلسه و کمیسیون‌های آموزش و پژوهش، افتا و اینترنت هر کدام با برگزاری سه جلسه در ادامه فهرست قرار دارند. البته در این گزارش اشاره‌ای به دلایل برگزار نشدن جلسات برخی کیمسیون‌ها نشده است. همچنین کمیسیون سخت‌افزار نیز برخی جلسات خود را در مجمع عالی واردات برگزار کرده است.کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات با میانگین 73 درصد، بیشترین میزان مشارکت اعضای خود را در جلسات داشته و کمیسیون افتا با میانگین 49 درصد، پایین‌ترین درصد مشارکت اعضا در جلسات را رقم زده است. کمیسیون آموزش و پژوهش با 66 درصد، کمیسیون‌های شبکه و نرم‌افزار، هرکدام با 64 درصد، اینترنت 62 درصد، سخت‌افزار 60 و کمیسیون رسانه‌های دیجیتال با 50 درصد میانگین مشارکت اعضا، دیگر کمیسیون‌های موجود در فهرست میانگین مشارکت اعضا در جلسات هستند.
در این گزارش، موارد مصوب طی سه ماهه سوم سال 1391 در کمیسیون‌ها، به ترتیب برای کمیسیون‌های استاندارد و تدوین مقررات 38 مورد، شبکه 34 مورد، نرم‌افزار 17 مورد، آموزش و پژوهش 16 مورد، سخت‌افزار 13 مورد، افتا 11 مورد، اینترنت هشت مورد و رسانه‌های دیجیتال و نشر الکترونیکی هشت مورد اعلام شده است.
بر طبق آمار اعلام شده، در سه ماهه سوم (منتهی به 30 آذرماه) سال 1391، هشت کمیسیون فعال سازمان در مجموع 35 جلسه برگزار کرده‌اند که میانگین 3/4 تعداد برگزاری جلسات را برای کمیسیون‌ها به خود اختصاص داده است. همین طور، میانگین مشارکت اعضا در جلسات 61 درصد برای کمیسیون‌های فعال محاسبه شده است. با توجه به مجموع 146 موردی که در مجموع 35 جلسه مصوب شده است، میانگین 2/18 مصوبه برای هر کمیسیون و بیش از 1/4 مصوبه در هر جلسه برای کمیسیون‌های فعال به دست خواهد آمد.
فهرست و وضعیت موارد ارجاع‌شده از هیات مدیره/هیات رییسه به کمیسیون، اهم فعالیت‌ها و دستاوردهای کمیسیون در دوره جاری، برنامه کمیسیون در دوره آینده و عملکرد برنامه‌ای کمیسیون (تطابق فعالیت‌ها با برنامه مصوب) از دیگر موارد این گزارش برای هر کمیسیون است.
در ادامه این گزارش، عملکرد هیات مدیره در سه ماهه سوم (منتهی به 30 آذرماه) سال 1391 با برگزاری هفت جلسه و میانگین مشارکت 73 درصدی اعضا به چشم می‌خورد. اهم فعالیت‌ها و دستاوردها و جلسات برگزارشده توسط اعضای هیات مدیره از دیگر موارد مندرج در این گزارش است. با توجه به 21 موردی که در هفت جلسه مصوب شده است، میانگین سه مصوبه در هر جلسه به دست می‌آید.
نکته مورد توجه در مورد این گزارش، کمی بودن آن است و بررسی کیفی چندانی در مورد عملکرد سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران صورت نگرفته است.
همچنین در این گزارش تعداد زیادی از برنامه‌ها و مصوبات سازمان بدون نتیجه مشخصی تنها ذکر شده و مسوول آن مشخص شده است. برخی از برنامه‌های نیز منوط به اختصاص نیرو از سوی دبیرخانه اجرایی خواهد شد و معلوم نیست این اختصاص نیرو صورت خواهد
گرفت یا نه.
همچنین در این گزارش، مسایل مالی سازمان ارایه نشده و گزارش مالی به نظر می‌رسد صرفا در گزارش‌های سالانه ارایه شود. نکته دیگر اینکه در بخش عملکرد برنامه‌ای، تنها بازنگری در آیین‌نامه تشکیل کمیسیون‌ها به نتیجه رسیده است. در میان دیگر برنامه‌ها نیز شاید بازسازی ساختمان دبیرخانه سازمان و به‌روزرسانی تجهیزات آن مهم‌ترین دستاورد سازمان در این سه ماه بوده باشد.
نکته دیگر در این گزارش غیبت محمدحسن شانه‌ساززاده و سید مجید صدری از 16 مهرماه در جلسات هیات مدیره بوده است که باید دید دلیل این غیبت چیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :