آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21981
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1391 10:59
تعداد بازدید : 713

اعتراض در هفت روز

جنجال برانگیزترین ماجرای هفته گذشته اعدام زورگیران در خانه هنرمندان بود. اعدام زورگیرها موافقان و مخالفان زیادی داشت و کاربران در شبکه های مجازی و وبلاگ ها واکنش های متعددی از خود نشان دادند. بسیاری از کاربران با مجازات اعدام مخالف بودند و بسیاری دیگر با گلایه از گسترش زورگیری که در مواردی حتی منجر به کشته شدن افراد بی گناه می شود، اعدام را راهکاری برای جلوگیری از این جرم در جامعه می دانستند.

بهار ادیبان

 برخی از کاربران اجرای حکم اعدام در ملاعام و به خصوص در محل فرهنگی مانند خانه هنرمندان را اشتباه می‌دانستند و نسبت به ترویج خشونت به این شکل در جامعه معترض بودند. این واکنش‌ها به اندازه‌ای شدید بود که برخی از مسوولان مجبور شدند در مورد اجرای حکم اعدام زورگیران در ملاعام اظهارنظر کرده و آن را به مصلحت جامعه بدانند. یکی از هنرمندان که در شبکه‌های اجتماعی عضویت داشت در این باره نوشت: پارك هنرمندان تغيير كاربري داده و ميدان اعدام شده خانه هنرمندان راهم به زندان تبديل كنند ديگر همه چيز جور است، هنر هم كه مدت‌هاست در توقيف است!
مرخصی بعضی از روزنامه‌نگاران از زندان مانند بهمن امویی، احمد زیدآبادی و مسعود باستانی در هفته گذشته واکنش‌های خوبی در فضای مجازی به دنبال داشت.
در کنار این خبرها که بارها دست به دست و به اشتراک گذاشته شد، زلزله‌ای که اواسط هفته پیش کرمان را لرزاند نیز خبرساز شد. بیشتر کاربران کرمانی بلافاصله بعد از زلزله پنج و نیم ریشتری که مرکز آن در سیرچ، نزدیکی کرمان بود، خبررسانی درباره شدت زلزله را آغاز کردند و از اختلال در شبکه‌های ارتباطی در کرمان خبر دادند. اما خوشبختانه این زلزله نه خسارتی در پی داشت و نه به صورت شدیدتر تکرار شد.
از آنجا که کاربران اینترنت در ایران بخشی از جامعه جوان است، این روزها بیشتر کاربران مشغول امتحانات پایان ترم اول خود هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :