آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219812
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1396 9:14
تعداد بازدید : 1289

کنفرانس جهانی روبات در چین به روایت تصویر

وضعیت جمعیت چین نشانگر آن است که بازنگری این کشور در سیاست 35 ساله تک فرزندی برای مواجهه با افزایش جمعیت سالمند و همچنین کاهش نیروی کار کافی در این کشور کارساز نبوده و جالب است اینجاست که این کشور این بار برای حل مشکلاتش دست به دامان آدم های آهنی شده است.

چین بیشترین جمعیت پیر جهان را دارد و محققان عرصه فناوری معتقدند به دلیل تمایل نداشتن مردم به فرزندآوری، سیاست جدید شاید نتواند مشکلات پیش روی این کشور را حل کند. سیاستگذاران اقتصادی می گویند در این وضعیت راه جایگزین این است که چین جمعیت روبات خود را افزایش دهد تا دومین اقتصاد برتر جهان لطمه نبیند. شاید در آینده، روبات ها به عنوان نیروی کار حتی برای صاحبان صنایع و کارخانه ها دلنشین تر هم باشند، چراکه توانایی بشر در کار محدود است ولی روبات ها می توانند بشدت و برای ساعات طولانی کار کنند.
در واقع چین می خواهد روبات ها را جایگزین میلیون ها کارگر کند، چین به پیشرفت در زمینه روباتیک نیاز دارد تا هم بتواند تعادل را در اقتصاد و جامعه برقرار کند و هم بتواند جاه طلبی های تکنولوژی خود را روز به روز بیشتر کند، آنها کم کم زمینه انقلاب روبات ها را فراهم می کنند و برای اتوماتیک کردن کارها و انجام کارها توسط روبات برنامه های مختلفی دارند یعنی کاری که در حال حاضر توسط کارگران با دستمزدهای پایین انجام می شود به ربات ها واگذار خواهد شد.
در همین راستا کنفرانس جهانی روبات در مرکز کنفرانس و نمایشگاه یوچوانگ در پکن برگزار شد و مجموعه ای از روبات های صنعتی و سرگرمی در این نمایشگاه جمع شدند و بازدیدکنندگان جدیدترین دستاوردهای سازندگان چینی روبات ها را تماشا کنند و از نزدیک با آنها کار کنند. در ادامه می توانید این روبات ها را ببینید:


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :