آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21984
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1391 11:4
تعداد بازدید : 807

سرویس به اشتراک‌گذاری ابری

مگا با 50 گیگابایت فضای رایگان رونمایی شد

موسس سرویس مگاآپلود که چندی پیش بازداشت شده بود هفته گذشته از سرویس به اشتراک گذاری جدیدی به نام Mega را با 50 گیگابایت فضای ابری رایگان رونمایی کرد.

فارنت- راه‌اندازی سرویس به اشتراک‌گذاری فایل  Mega شروعی خیره‌کننده در تاریخ اینترنت به حساب می‌آید. Kim Dotcom متولد آلمان، در محل اقامت خود در شمال Auckland از این سرویس به عنوان یک ضدحمله‌ بر علیه کسانی یاد کرد که مدعی هستند، نسخه قبلی این سایت یعنی Megaupload در قلب توطئه Mega برای سازماندهی کردن یک جرم جهانی برای فعال کردن تبادل اطلاعات دارای قانون کپی‌رایت است.
Dotcom در رویدادی که شبیه یک کنفرانس خبری همراه با بحث و خنده بود گفت: من تا به حال سرویسی مشابه این را مشاهده نکرده‌ام. من از یک سری ارتباطات استفاده کرده بودم تا شاهد نتایج خوبی باشیم اما انتظار ثبت‌نام ۲۵۰ هزار کاربر در دوساعت اول راه‌اندازی این سرویس را نداشتم. من هیچ رویداد دیگری را به یاد نمی‌آورم که چنین موفقیت سریعی را کسب کرده باشد.
این سایت در ۱۴ ساعت اول شروع به کار بیش از یک میلیون بار مشاهده شده است که در این مدت بیش از نیم میلیون ثبت‌نام برای سرویس پیش‌فرضی که ۵۰ گیگابایت فضای ابری رایگان برای ذخیره‌سازی ارایه می‌دهد صورت گرفته است.
این معرفی درخانه Dotcom و درست یک سال بعد از اتهام عجیب پلیس نیوزیلند به وی مبنی بر اعمال خلافکارانه که بعدها توسط FBI هم پیگیری شد انجام گرفت. تولیدکننده‌های هالیوودی هم معتقدند Megaupload سودهایی را به خاطر به اشتراک‌گذاری محتواهای دارای قانون کپی‌رایت به دست آورده است.
انجمن Motion Picture  هم با تردید به سرویس Mega می‌نگرد. در بیانیه این انجمن می‌خوانیم: “ما هنوز در حال بررسی عملکرد این پروژه جدید هستیم اما ما مطمئن هستیم که Kim Dotcom تجارت و آینده‌اش را روی سرقت ایده‌ها وکارهای خلاقانه بنیان نهاده است.“
اما Dotcom می‌گوید: سیستم پیشرفته رمزگذاری استفاده شده در این سایت، نشان‌دهنده درک اهمیت حریم امنیتی افراد است. در مصاحبه‌ای که دات کام پیش از معرفی Mega با روزنامه گاردین انجام داده خود را به عنوان رهبر جنبش آزادی اینترنت معرفی کرده است.
وی اعلام کرده که تجربه ای که خودش در مورد جاسوسی غیرقانونی از کارهایش داشته (که در نهایت منجر به عذرخواهی رسمی نخست‌وزیر نیوزیلند شد) وی را آگاه‌تر کرده است. Dotcom در اظهار نظری مدعی شد، هدف قراردادن Megaupload هنگامی که نیمی از آنچه در اینترنت مشاهده می‌کنیم، اطلاعات دزدی است، غیرقانونی است.
وی گفت: آنها قصد دارند ما را به عنوان یک وصله ناجور در اینترنت معرفی کنند. شما می‌توانید از هر سرویس‌دهنده اینترنتی که کاربران را به اینترنت متصل می‌کند سوال کنید که چه مقدار اطلاعات دزدی در شبکه آنها رد و بدل می‌شود و هر پاسخی که کمتر از ۵۰ درصد باشد یک دروغ است.
وی گفت: کسی نمی‌تواند من را متهم کند. مگاآپلود مانند شمشیر دولبه‌ای است که می‌توان از آن استفاده‌های خوب یا بد کرد. اگر کسی از طریق یک نامه محتوای غیرقانونی را به واسطه پست ارسال کند، آیا باید شرکت پست را تعطیل کرد؟ اگر کسی با اتومبیل خود با سرعت غیرقانونی رانندگی کند، آیا شرکت‌های تولیدکننده خودرو را تعطیل می‌کنید؟
سرویس جدید Mega در آدرس mega.co.nz   در دسترس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :