آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219876
تاریخ انتشار : 1 مهر 1396 9:12
تعداد بازدید : 916

مسوول کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

شرکت ها شکایات خود را در زمینه تخلفات سئو اعلام کنند

به گفته مسوول کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، شرکت ها می توانند شکایات خود را در زمینه سوءاستفاده از نام تجاری به کمک روش های SEO در فضای مجازی، به این کمیسیون اعلام کنند.

فناوران-  مهرداد سیجانی گفت: چندی است برخی شرکت های فعال در حوزه بهینه سازی موتور جست وجو(SEO) برای بالا بردن رتبه پورتال و وب سایت مشتری های خود، از نام و اعتبار سایت های پربازدید سوءاستفاده می کنند که این موضوع با اعتراض شرکت های معتبر عضو سازمان روبه رو شده است.
سیجانی درباره موضوع SEO گفت: بهینه سازی موتورجست وجو که تحت نام SEO یا (Search Engine Optimization) در میان فعالان فضای مجازی شناخته می شود ، فعالیتی است که براساس آن، رتبه پورتال ها و وب سایت های مختلف از طریق بهینه سازی ساختاری در موتورهای جست وجو همچون گوگل و یاهو ارتقا می یابد.
 او با بیان اینکه این تخلفات در تمام کشورها جرائم سنگینی  دارد، ادامه داد: براساس شکایات رسیده به کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، برخی فعالان SEO بدون اطلاع شرکت های معتبر و پربازدید، از نام سایت آنها سوءاستفاده کرده و صفحاتی با نام این شرکت ها در وب سایت مشتریان خود ایجاد می کنند تا از این طریق رتبه پورتال مشتریان را افزایش دهند.
به گفته سیجانی، در مواردی دیگر این متخلفان از کلمات کلیدی وب سایت های معتبر سوءاستفاده می کنند تا رتبه پورتال های مشتری را افزایش دهند.
مسوول کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با دعوت از شرکت ها برای اعلام شکایت خود به سازمان گفت: این تخلف در واقع استفاده غیرمجاز و غیراخلاقی از اعتبار و نام شرکت های معتبر است، سازمان از تمام شرکت هایی که به این شکل سوءاستفاده می شوند دعوت می کند تا مراتب اعتراض خود را اعلام کنند.
او در این رابطه ادامه داد: سازمان برای حمایت از فعالیت قانونی، حفظ حقوق و اعتبار شرکت هایی که در این زمینه آسیب دیده اند، با متخلفان برخورد خواهد کرد.
 به گفته  مسوول کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، شرکت ها می توانند از طریق جست وجوی مداوم نام و سایت شرکت خود در موتورهای جست وجو، از سوءاستفاده های احتمالی مطلع 
شوند.
مسوول کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران نیز با بیان اینکه دفاع از حقوق فعالان قانونی IT، هدف این سازمان است، گفت: قوانین و مقررات حاکم بر فضای مجازی در کشور ما نقصی ندارد و مشکل در اجرا و پیگیری این قوانین است. در این فضا، سازمان نظام صنفی رایانه ای، به دنبال ایجاد قوانین دست وپاگیر نیست اما قطعا برخورد با سوءاستفاده کنندگان و احقاق حقوق شرکت هایی که به صورت قانونی فعالیت می کنند، یکی از مهم ترین اهداف و ماموریت های سازمان است.
شرکت ها برای اعلام شکایت می توانند درخواست خود را به ایمیل info@tehrannsr.org  یا در صورت نیاز با سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران (88734499) تماس حاصل کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :