آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219882
تاریخ انتشار : 1 مهر 1396 9:18
تعداد بازدید : 460

خسته نباشید

علی شمیرانی- حجم برخی مشکلات، ابهامات و تخلفات در حوزه فاوا به قدری علنی شده و افزایش یافته که حتی مردم عادی و افراد کم سن و سال هم می توانند به وضوح آنها را پیش چشم خود ببیند.

Shemirani@
لذا بدون کلی گویی بد نیست برخی از این موارد را بررسی کنیم.
1- پیامک های تبلیغاتی که زمانی امان مردم را بریده بودند و چندین و چند جلسه، مصوبه و سامانه هم برای آنها برگزار، ابلاغ و ساخته شده بود تا به اصطلاح مهار شوند، این روزها در یک دهن کجی آشکار به قانون، نه تنها کاسته نشدند، بلکه حالا دو چندان هم شده اند تا دو پیام را به مردم بدهند، نخست آنکه قوانین ظاهرا کاغذپاره هایی بیش نیستند و دوم این که قانون گذاران ظاهرا کاری به اجرا شدن یا نشدن قوانین ندارند.
2- در حالیکه در یک سوی شهر تهران بعد از کلی مصوبه و قانون و پرداخت میلیاردها تومان پول بابت حق پروانه، دو شرکت مجوز فعالیت قانونی به عنوان اپراتور پستی را دریافت می کردند، در سوی دیگر شهر عده ای بدون توجه به این بروکراسی های بی فایده! انبوهی از اپراتورهای پستی را تحت عنوان اپلیکیشن! راه اندازی کرده و شهر پر شده از موتورسواران آنها که در حال جابجایی بسته ها و اموال مردم هستند. این وضعیت چیزی شبیه به موسسات مالی غیرمجاز است که در پیش چشم بانک مرکزی سبز شدند و مردم هم به حق با خود می گویند حتما کار ایشان قانونی است که هستند و کسی کاری به کارشان ندارد. (بی خبر از آنکه اگر روزی مثل موسسات مالی غیر مجاز مشکلی برایشان رخ دهد و سراغ مسوولان بروند، لابد این پاسخ غیرقابل توجیه را خواهند شنید که لیست اپراتورهای مجاز روی سایت رگولاتوری بود و شما باید از آنها خدمات می گرفتید!)
3- این روزها ظاهرا در حوزه ICT مشکلات گلچین شده و رسیدگی می شوند و اتفاقا هر چه سطحی تر و دم دستی تر باشند، شانس رسیدگی به آنها بیشتر می شود. از این رو در میان انبوهی از مشکلات گسترده، کلان و اپراتورهایی که بدون هیچ مجوزی مشغول به کار هستند، اگر کسی در شبکه های اجتماعی مثلا اعلام کند که یخچال هوشمندی خریده که دما را به درستی نشان نمی دهد، بلافاصله با انبوهی از واکنش مسوولانی مواجه می شود که در شبکه های اجتماعی بیدار و در دسترس هستند و وعده رفع مشکل را به او می دهند و البته مشکل مذکور را رفع کرده و گزارش آن را در صفحات خود منتشر می کنند. (و لابد همه باید آن را عملکرد یک مسوول محسوب کرده و از این بابت قدردان هم باشند و بگویند خسته نباشید.)   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :