آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219895
تاریخ انتشار : 1 مهر 1396 9:19
تعداد بازدید : 562

عینک هوشمند آمازون مجهز به دستور صوتی دیجیتالی می آید

آمازون عینک هوشمند جدیدی عرضه می کند که برخلاف مدل گوگل، دوربین ندارد و در ارتباط مستقیم با اسپیکر هوشمند اکو که فناوری دستیار دیجیتال هوشمند الکسا دارد، قرار دارد.


خبرآنلاین- رابط اصلی با عینک از طریق هوش مصنوعی و دستورات صوتی دیجیتالی به وسیله اسپیکر هوشمند مهیا می شود و دستورات در صورت شما پخش می شود.
به نوشته فایننشیال تایمز این عینک ساخته شده و تا آخر سال میلادی جاری عرضه عمومی می شود.
عینک آمازون در واقع یک جفت تماشاگر است که پاسخ را از طریق فناوری جدیدی به گوش می رساند. ارتعاشات صوتی از طریق فک و گونه ها به طور مستقیم به گوش داخلی منتقل می شود و نیاز به گوشی را از بین می برد و این استخوان است که وظیفه انتقال صوت را انجام می دهد.
چندین دهه است که از این فناوری برای کمک به افرادی که دچار افت شنوایی هستند، استفاده شده و به زودی ممکن است جایگزین هدفون در صنعت موسیقی می شود.
همچنین عینک جدید آمازون از طریق بی سیم به گوشی هوشمند نیز وصل می شود.
گوگل پس از افزایش دلواپسی ها درباره نقض حریم خصوصی و افت باتری، عینک معروف خود را از حالت عمومی درآورد و در حال حاضر نسخه انترپرایز آن به صورت محدود منتشر می شود؛ اما عینک آمازون دغدغه امنیتی و حریم خصوصی ندارد و به دلیل ارتباط مستقیم با فناوری الکسای آمازون و اسپیکر هوشمند اکو، کمک حال کاربران برای توسعه سیستم صوتی دیجیتال می شود.
اکوی آمازون 76 درصد از بازار آمریکا را در اختیار داشته و 24 درصد بقیه نیز در دست گوگل هوم، اسپیکر هوشمند گوگل است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :