آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219897
تاریخ انتشار : 1 مهر 1396 9:19
تعداد بازدید : 816

در پی حذف اپلیکیشن از گوگل پلی

Gab از گوگل شکایت کرد

رسانه اجتماعی Gab در پی حذف شدن اپلیکیشن اختصاصی اش از فروشگاه Google Play Store گوگل را انحصارطلب خواند و از این شرکت شکایت کرد.

فناوران - در مرافعه دادگاهی این دو شرکت، این رسانه اجتماعی، گوگل را به انجام اقدامات تبعیض آمیز محکوم کرده و مدعی شده که گوگل با حذف اپلیکیشن این شرکت از Google Play Store، زمینه رقابت سالم در میان اپلیکیشن ها را از بین برده است.
«اندرو توربا» مدیر عامل Gab اظهار داشت: «گوگل تهدیدی جدی بر سر راه انتقال آزاد اطلاعات در اینترنت است و به دلیل همین انحصارطلبی گوگل در بازار فناوری، به دادگاه فدرال شکایت کرده ایم».
گوگل در ماه آگوست، اپلیکیشن این رسانه اجتماعی را از Android Store حذف کرد که نشان از بی اعتنایی گوگل به سیاست گفت وگومحور دارد.
رسانه اجتماعی Gab چندی پیش، افرادی همچون «مایلو یناپولوس» عضو حزب راست گرای افراطی alt-right و «اندرو انگلین» ویراستار سایت نئونازی Daily Stormer را به استخدام خود درآورد. این دو شخص، پیش از این در رسانه هایی مانند توییتر فعالیت داشتند که به دلیل سوء سابقه رفتاری اخراج شدند.
گوگل این مرافعه را بی اساس خواند و اعلام کرد: «اپلیکیشن رسانه های اجتماعی، به منظور باقی ماندن در Play Store باید اعتدال خود را نشان دهند؛ برای مثال از ایجاد هر گونه نفرت پراکنی یا ترویج خشونت جلوگیری کنند. این رسانه اجتماعی مادامی که از ترویج خشونت دوری کند، می تواند در Play Store حضور داشته باشد». رسانه اجتماعی Gab مدعی شده که گوگل، این رسانه اجتماعی را به دلیل همکاری هایش با توییتر حذف کرده است.
بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۵، گوگل و توییتر قرارداد انتقال دیتا امضا کردند که به موجب آن، گوگل در میزان سود توییتر نیز سهیم است. حال Gab مدعی شده با این قرارداد، تاثیر گوگل در دنیای مجازی دوچندان شده است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :