آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220263
تاریخ انتشار : 4 مهر 1396 9:2
تعداد بازدید : 1432

عضو شورای شهر تهران:

اسنپ و تپسی زیر نظر تاکسی رانی نیایند، برخورد می کنیم

شورای جدید شهر تهران هم معتقد است اسنپ و تپسی باید زیر نظر تاکسیرانی فعالیت کنند؛ در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد.

فناوران- فعالیت اسنپ و تپسی به نظر می رسد هنوز وضعیت مشخصی ندارد و هرازچندگاهی یکی از مقامات شهرداری و شورای شهر آنها را تهدید به توقف فعالیت می کند.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر نیز روز گذشته در گفت وگو با فارس از لزوم ساماندهی و نظارت بر شرکت های اسنپ و تپسی در سازمان تاکسیرانی گفت.
محمد علیخانی با بیان اینکه هرنوع خدمات مسافربری با خودروهای سواری در تهران باید زیر نظر سازمان تاکسیرانی باشد گفت: اگر اعتقاد داریم باید بر سرویس های مدارس نظارت کرد، می دانیم که این مهم محقق نمی شود مگر اینکه سرویس مدارس تحت پوشش سازمان تاکسیرانی باشد تا امکان نظارت وجود داشته باشد، براین اساس هرگونه خدمات مسافربری باید با نظارت تاکسیرانی صورت گیرد.
وی افزود: تاکسی های برخط یا اینترنتی ابداع بسیار خوبی است که مخالف آن نیستیم، اما باید ضمن ساماندهی تحت نظارت نیز قرار گیرند. یکی از مواردی که ضروری  است به آن رسیدگی شود، بررسی صلاحیت رانندگان است چراکه احتمال هرگونه تخلف یا مشکل وجود دارد و باید قبل از وقوع، بر آن نظارت شود.
این عضو شورای شهر با بیان اینکه وزارت کشور آیین نامه ای را با محوریت تاکسی های اینترنتی در دست تدوین دارد گفت: معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری نیز به دنبال ساماندهی تاکسی های اینترنتی است.
وی با بیان لزوم قانون پذیری شرکت های ارایه دهنده سرویس تاکسی اینترنتی گفت: این شرکت ها الزاما باید تحت نظارت سازمان تاکسیرانی قرار بگیرند.
علیخانی در پاسخ به این پرسش مبنی بر عدم تمایل این شرکت ها برای همکاری با سازمان تاکسیرانی گفت: درصورت عدم موافقت این شرکت ها مدیریت شهری ابزارهایی دارد و می تواند با این شرکت ها برخورد کند. اگر هر شرکتی بخواهد خارج از نظارت شهرداری فعالیت کند در این صورت نباید انتظار داشت مدیریت شهری معنی پیدا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :