آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220269
تاریخ انتشار : 4 مهر 1396 9:9
تعداد بازدید : 1998

سامانه های جدید نیروی انتظامی در راه است

رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی گفت: یکی از محورهای اصلی طرح تحول کلانتری و پاسگاه ها در نیروی انتظامی، پروژه الکترونیکی کردن خدمات و عملیات اداری در کلانتری ها است.

پایگاه خبری پلیس - محمد شرفی در آیین اختتامیه کارگاه آموزشی «آشنایی و مهارت کار با سامانه رخدادهای انتظامی» افزود: این اقدام با توجه به حجم فزاینده پرونده هایی است که به کلانتری ها وارد می شود و رسیدگی به آنها در کمترین زمان و به بهترین صورت، در میزان رضایت مراجعان از نیروی انتظامی تاثیر بسزایی دارد.
شرفی افزود: افزون بر بحث رضایت عمومی، الکترونیکی کردن امور جاری در نیروی انتظامی مزایای دیگری از جمله چابک شدن سازمان و کاستن از مشغله نیروها برای انجام ماموریت های مهم تر در راستای حفظ امنیت داخلی کشور را نیز در پی دارد و از این رو انجام کامل این پروژه اهمیت راهبردی برای ناجا خواهد داشت. رییس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: یک پلیس کارآمد؛ پلیسی است که با دانش روز همگام بوده و توان بهره برداری از آخرین فناوری های روز دنیا را در حوزه حرفه ای خود داشته باشد که امروز این دانش و فناوری پیشرفته در توان بهره برداری و بکارگیری سامانه های الکترونیکی و خودکارسازی اداری تبلور می یابد و بر این پایه از کارکنان نیروی انتظامی انتظار می رود تا در تسلط بر این سامانه ها نهایت تلاش و پیگیری را داشته باشند. شرفی افزود: در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع، نیروی انتظامی نیز توجه ویژه ای در به سرانجام رساندن این طرح معطوف کرده و به صورت جدی آموزش کارکنان را برای بهره گیری حرفه ای از سامانه های الکترونیکی در دستور کار قرار داده است و شمار دوره ها و کارگاه های آموزشی برگزار شده در نیروی انتظامی و به ویژه پلیس پیشگیری که در این زمینه پیشگام بوده، گویای عزم جدی ناجا برای دستیابی به یک سطح ممتاز از تخصص در عملکرد پلیس است. وی با بیان اینکه افزون بر سامانه های برخط موجود، شمار زیادی از سامانه ها نیز طراحی و آماده شده و در آینده ای نزدیک رونمایی خواهند شد، افزود: البته کاملا روشن است که این سامانه ها بدون یک کاربر آگاه و متخصص که به صورت حرفه ای از آنها بهره برداری کند، راه به جایی نخواهد برد و پلیس پیشگیری نیز به خوبی نبه این مساله آگاه بوده و به خوبی در راستای دستیابی به یک مجموعه از نیروی انسانی توانا و دارای تخصص به روز حرکت کرده است.
سامانه رخدادهای انتظامی، سامانه ای جامع است که با ثبت تمام وقایع رخ داده تا پایین ترین سطح نیروی انتظامی از جمله تمامی مراجعات و دریافت و پیگیری شکایات شهروندان، به سطوح بالای فرماندهی اجازه هدایت بهتر، مؤثرتر و چابک تر را می دهد».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :