آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220285
تاریخ انتشار : 4 مهر 1396 9:53
تعداد بازدید : 842

تعیین سهم بخش خصوصی از فاینانس ها

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درباره قراردادهای خطوط اعتباری و فاینانس های دریافت شده از بانک های سایر کشورها گفت: قراردادهای فاینانس و خطوط اعتباری از این حیث که فرصتی برای ما فراهم می کند تا بتوانیم خریدها به ویژه خرید ماشین آلات، تکنولوژی و مواد اولیه را از طریق این خطوط انجام دهیم و این خطوط مسیری را برای تبادلات بانکی بین کشور ما و کشور ارتباط دهنده ایجاد می کند، مثبت است.

اتاق ایران - پدرام سلطانی افزود: نگرانی ما این است که بخش قابل توجهی از این اعتبارات در پروژه های دولتی استفاده شود و با توجه به بدهی بالای دولت به حجم بدهی ها بیفزاید و مشکلات را افزایش دهد.
سلطانی ادامه داد: اصولاً پروژه های زیربنایی دولت ممکن است از سودآوری لازم برخوردار نباشد و موجب شود بار بازپرداخت تسهیلات به دوش بودجه عمومی بیفتد از طرفی نگرانی دیگر نیز بخش عمومی غیردولتی است. نایب رییس اتاق ایران افزود: اگر سازوکار استفاده از این تسهیلات سخت گیرانه و قاعده مند باشد که بخش خصوصی واقعی بتواند از آن بهره مند شود و در پروژه های سودآور با شفافیت لازم مورد استفاده قرار گیرد، می تواند زمینه رونق و رشد اقتصادی کشور را فراهم آورد.
وی درباره اقدامات بخش خصوصی به ویژه اتاق ایران برای بهره مندی از این تسهیلات گفت: قرار است در شورای پول و اعتبار رییس اتاق این موضوع را اعلام کنند و شفاف شود که بخش خصوصی از این قراردادها چه سهمی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :