آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220294
تاریخ انتشار : 4 مهر 1396 10:0
تعداد بازدید : 1753

دقت GPS گوشی ها ۱۶برابر می شود

امروزه استفاده از برنامه های نقشه خوان و مکان یاب در گوشی های هوشمند به امری عادی برای مسیریابی مبدل شده، اما دقت نسبتا پایین خدمات GPS باعث وقوع مشکلاتی برای کاربران می شود.

مهر - دقت خدمات GPS فعلا در حد ۵ متر است و این مساله به خصوص در زمان تلاش برای یافتن بزرگراه ها و خیابان ها در شهرهای بزرگ و در حین رانندگی ممکن است باعث سردرگمی شود.
به منظور حل این مشکل، شرکت برودکام نمونه اولیه تراشه ای را طراحی کرده است که با دریافت دقیق تر علائم ماهواره ای می تواند هر موقعیت جغرافیایی را با دقت ۳۰ سانتیمتر نمایش دهد. در نتیجه خدمات موقعیت یابی گوشی ها تا ۱۶ برابر بهتر رخ
 می دهد.
مزیت دیگر این تراشه ها مصرف کمتر انرژی است. تراشه یادشده که BCM47755 نام دارد نصف تراشه های رقیب، برق مصرف می کند و انتظار می رود در سال ۲۰۱۸ در گوشی های هوشمند به کار گرفته شود.
شرکت برودکام همچنین در حال مذاکره با شرکت های سازنده گوشی های هوشمند است تا استفاده و نصب بهینه تراشه های یادشده ممکن شود. البته هنوز اسامی شرکت های یادشده اعلام نشده است.
 در عین حال تعدادی از شرکت های آمریکایی و ژاپنی در حال همکاری برای ایجاد ایستگاه های زمینی به منظور تصحیح خطای موقعیت یابی سیستم های GPS هستند و انتظار می رود این فعالیت ها تا سال ۲۰۱۸ به پایان برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :