آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220302
تاریخ انتشار : 4 مهر 1396 10:8
تعداد بازدید : 2053

10 کشور پیشگام در سرعت اینترنت

موسسه آکامای تکنولوژی در آخرین به روز رسانی خود فهرستی از میانگین سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان را ارایه داده است.

ایتنا- موسسه آکامای تکنولوژی مستقر در ماساچوست ایالات متحده آمریکا، هر سه ماه در هر سال گزارش هایی از میانگین سرعت اینترنت کشورهای مختلف ارایه می دهد و بر اساس این رده بندی، کشورهای پیشگام در سرعت اینترنت برای جهانیان شناخته می شوند 10 کشور دارای اینترنت پرسرعت در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی به ترتیب عبارت اند از: کره جنوبی، نروژ، سوئد، هنگ کنگ، سوئیس، فنلاند، سنگاپور، ژاپن، دانمارک و  ایالات متحده آمریکا.
بر این اساس، پرسرعت ترین اینترنت در میان کشورهای جهان، به کره جنوبی اختصاص دارد. در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶، میانگین سرعت اینترنت در جهان 3/6 مگابیت بر ثانیه بوده که در مقایسه با میانگین آن در سه ماهه نخست سال جاری که 2/7 مگابیت بر ثانیه بوده، 3/2 درصد رشد داشته است.
با نگاهی اجمالی می توان نتیجه گرفت که کشورهای منطقه اسکاندیناوی نظیر نروز، سوئد، فنلاند و دانمارک و همچنین کشورهای آسیای شرقی نظیر کره جنوبی، هنگ کنگ، سنگاپور و ژاپن ازجمله کشورهای پرسرعت جهان به شمار می روند.
در این رده بندی کشورهای لاتویا و هلند جای خود را به کشورهای دانمارک و ایالات متحده آمریکا داده و از ماندن در ۱۰ کشور پرسرعت جهان بازماندند. آمریکا هم اکنون با ۲۲ درصد افزایش میانگین سرعت اینترنت در رده بندی سه ماهه نخست سال جاری میلادی به جمع ۱۰ کشور پرسرعت پیوسته است؛ چراکه در رده بندی پیشین، جزو این جمع نبود.
در این رده بندی می توان دریافت که در قاره آفریقا، کشور کنیا با میانگین 7/13 مگابیت بر ثانیه بوده است، در قاره آسیا، کره جنوبی با میانگین 6/28 مگابیت بر ثانیه، در اقیانوسیه کشور استرالیا با میانگین 7/15 مگابیت بر ثانیه، در قاره اروپا کشور انگلستان با میانگین ۱۶ مگابیت بر ثانیه و در قاره آمریکا، کشور ایالات متحده آمریکا با 7/18 مگابیت بر ثانیه پرسرعت ترین اینترنت جهان را به خود اختصاص داده اند.
ایران در میان کشورهای خاورمیانه، به رغم استفاده روزافزون و گسترده اینترنت و شبکه های اجتماعی، با میانگین سرعت 8/5 مگابیت بر ثانیه در این رده بندی حضور دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :